Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Mysak Miky opět start-cíl. Tempař stáje Cajdašrot vyhrál v Deauville

 09.08.2022 18:30 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Spolehlivý ryzák Mysak Miky ze stáje Cajdašrot v úterý potvrdil dobrou letní formu a doběhl si pro jisté vítězství v Deauville. Stejně jako minulý týden angažoval trenér Václav Luka mladší svého někdejšího dvorního žokeje Thea Bachelota.

reklama 12D

Po šesti dnech dosáhl trenér Václav Luka mladší na další triumf ve Francii. Jeho třetím letošním vítězem na tamních drahách se v úterý stal čtyřletý valach Mysak Miky, který dominoval stylem start-cíl v classe 3 na dráze v Deauville.

Mohutný tempař stáje Cajdašrot odskakoval do Prix du Bec-Hellouin (2000 m, 18 000 eur) s ratingem 34 kg a sázkovým kurzem 55:10, který ho řadil mezi favority. Theo Bachelot v jeho sedle nasadil solidní tempo a měl na špici dostatek klidu. V cílové rovině Mysak Miky svou převahu udržel a ubránil se útokům soupeřů. Své druhé vítězství kariéry - to první se zrodilo v polovině prosince rovněž v Deauville - uhájil jistě o půl délky. Stejně starý Melandros ze stáje Andrease Lichtenberka doběhl pod Maximem Guyonem sedmý.

Bachelot zvítězil podruhé v rozmezí jednoho týdne na bošovickém koni a dal tak vzpomenout na někdejší intenzivní spolupráci, jejíž součástí byly i první mezinárodní úspěchy Nagano Golda. "Theo jezdí hodně dobře a aktuálně se mu daří. Pokud to situace umožní, rád ho na našich koních zase uvidím," konstatoval Luka.

Druhým českým zástupcem na úterním mítinku v Deauville byl nejlepší arabský plnokrevník trénovaný v Česku Zenhaf, který po dvou cenných varšavských vítězstvích přijel otestovat své další mezinárodní možnosti v Doha Cupu (Gr.1, 2000 m, 50 000 eur). Svěřenec Štěpánky Myškové pracoval po velkou část dostihu na druhé pozici, ale při vbíhání do cílové roviny ho musel Bauyržan Murzabajev už jezdit a pětice soupeřů mu záhy odskočila. Zenhaf tak uzavřel doběh na šestém místě se ztrátou 19 délek na vítěze.

Foto: Luka RacingSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE