reklama 11B

Třetí kvalifikaci vyhrál Player, Čmiel a Vocáskovi dosáhli na hattrick

 06.08.2022 21:04 | AUTOR

ikonka

Jednadvacet koní má po první srpnové sobotě splněné kvalifikační podmínky pro 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Po krátké zdravotní pauze se vrátil na výsluní Player, dobře se na pružné dráze ukázali i Chicname De Cotte a Argano.

reklama 12B

Po tropických teplotách zkropil pardubické závodiště déšť. Na pružné dráze se v třetí kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou prosadil desetiletý ryzák Player se svým stálým žokejem Marcelem Novákem. Podmínky pro start ve Velké pardubické splnilo dalších šest koní, nyní jich tedy může nastoupit jednadvacet.

Na start Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. se po škrtu Stringa postavilo celkem 13 koní. První pád postihl hned na prodlouženém Taxisu favorita Lombarginiho, když se z jeho sedla poroučel žokej Jan Odložil. Na Irské lavici měl velké problémy Dusigrosz, ale jeho žokej situaci ustál a pokračoval dále. Pole koní vedl žokej Pavel Kašný s Angosturou. Na konci cválali Dulcar De Sivola, Argano a také Player.

Švédský zástupce Three Is Company, jehož žokeje Sterna musel kvůli pádu před prvním dostihem vystřídat Rostislav Benš, začal v závěrečné fázi ztrácet a před výběhem na travnatý ovál byl zadržen.

To už ti nejlepší rozjížděli finiš. V cílové rovině měl nejvíce sil ostřílený Player před Chicname De Cotte s francouzským žokejem Solignacem. Třetí doběhl Argano.

"Player se nám v první kvalifikaci ošklivě zaskočil, skončil pátý a my jsme byli zklamaní. Teď předvedl, že je to dobrý kůň a máme se do Velké pardubické na co těšit," řekl vítězný žokej Marcel Novák. Nyní už českého odchovance žádný další start nečeká, jen ladění formy před Velkou pardubickou.

Chicname De Cotte i Argano využili šanci

Spokojený byl také Pavel Vítek, který připravuje valacha Chicname De Cotte. Na druhou neděli v říjnu si přeje zejména měkkou půdu, která jeho koni svědčila i nyní. "On nemá rychlost, ale disponuje obrovskou silou, kterou na tvrdém podkladu neumí ukázat. Dnes tu příležitost měl a dokonale ji využil," řekl Vítek.

Třetí Argano, syn klasické vítězky Arganty, šel dosud maximálně dostih na 4600 metrů a nyní zvládl o 1200 metrů delší trať. "Nepřekvapil mě, čekal jsem ho vpředu. Už nějakou dobu mi ukazuje, že je to vytrvalec. Trošku nám nevyšel poslední skok, byli bychom k Playerovi blíž. Ten je ale ještě trochu jinde. Pro mě to byl dneska perfektní výkon,“ konstatoval žokej a trenér Martin Liška.

Argano si tak vybojoval právo startu ve Velké pardubické, pokud se na něj ovšem postaví, bude Liška řešit s majitelem Markem Šimákem. "Máme měsíc na to se rozhodnout. Naštěstí má trpělivé majitele, může jít klidně Cenu Labe. On bude nejlepší v deseti jednácti letech, teď dospívá," dodal Liška.

Série Makové Panenky přerušena

Zajímavé výsledky nabídl i rámcový program. V Ceně města Pardubic – Ceně Registany se prosadila favoritka Giannina s Adamem Čmielem. Populární Maková Panenka skončila po třech vítězných startech druhá.

Němčická rodinná tréninková centrála Vocáskových posbírala v devíti dostizích tři vítězství. Hattricku tak dosáhla jejich stájová překážková jednička Adam Čmiel, který zvítězil ještě s Kmotrem a v závěrečném rovinovém dostihu také s favorizovaným Naardenem.

Poslední možnost vybojovat si právo startu ve 132. ročníku Velké pardubické budou mít koně a jezdci první sobotu v září, kdy se poběží závěrečná kvalifikace. Bude jí předcházet páteční dostihový mítink s rovinovými dostihy a dostihy přes proutěné překážky.

Zdroj: tisková informace Dostihového spolku a.s.

Foto: Ivan KrejzaSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE