reklama 11A

Lyon zahájí halový Světový pohár čtyřspřeží. Obhájcem titulu je Exell

 25.10.2021 16:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Během posledního říjnového víkendu odstartuje v Lyonu halový Světový pohár čtyřspřeží. Celkem čeká jezdce umístěné na špičce žebříčku série World Cup šest kvalifikačních kol. Vrcholem bude finále, jež hostí Lipsko. Titul obhajuje Boyd Exell.

reklama 12A

 

Třetí disciplínou, v níž se jezdí halový Světový pohár, je spřežení. Přesněji čtyřspřeží. Kalendář sezony 2021/2022 v tomto případě poměrně významně ovlivnil Covid-19.  Z původně avizovaných devíti kvalifikačních kol byla tři zrušena. 
 
Série odstartuje ve dnech 27. – 31. říjen v Lyonu ve Francii. O další body se pojede až koncem listopadu ve Stockholmu, protože dva listopadové mítinky, v Maastrichtu a Stuttgartu, se nakonec konat nebudou.
 
V prosinci byl zrušen mítink v Budapešti, a tak vyrazí vozatajská špička do Ženevy, Londýna a Mechelenu. Po lednové přestávce se pak pojede poslední kvalifikační kolo, a to 3. – 6. února v Bordeaux. Finále se spolu s parkurovým a drezurním vrcholem odehraje začátkem dubna v Lipsku.
 
Obhájcem titulu ze sezony 2019/2020 je Australan Boyd Exell, který se představí hned v úvodu série v Lyonu. Proti němu se postaví čtyři soupeři, kteří budou chtít bodovat. Jsou to Nizozemec Koos de Ronde, Němka Mareike Harm a Belgičani Glenn Geerts a Dries Degrieck. Na divokou kartu pak pojedou Jerome Voutaz ze Švýcarska a domácí Benjamin Aillaud. 
 

Termíny Světového pohár FEI čtyřspřeží – 2021/2022

Lyon (FRA) – 27. – 31. října 2021
Stockholm (SWE) – 25. – 28. listopadu 2021
Ženeva (SUI) – 9. -12. prosince 2021
Londýn (GBR) – 14. – 20. prosince 2021
Mechelen (BEL) – 26. – 30. prosince 2021
Bordeaux (FRA) – 3. – 6. února 2022
Lipsko (GER) – 6. – 10. dubna 2022 – FINÁLE
 
Foto Thomas Reiner / FEI


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE