EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11A

reklama

Kůň s příznaky EHV-1 na Sunshine Tour. Pořadatelé uvedli podrobnosti

 04.03.2021 21:29 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Server Equnews přinesl informace od pořadatelů Sunshine Tour ve španělském Vejeru de la Frontera, kteří potvrdili existenci koně s příznaky nákazy EHV-1, ačkoliv má údajně negativní test na přítomnost viru. Kůň je od 26. února izolován.

reklama 12D
 
Sunshine Tour může pokračovat dle webu Equnews pouze do neděle 7. března, a to za splnění následujících podmínek. V celém areálu budou provedena další opatření zabraňující šíření nákazy. Koně budou moci opustit místo konání, ale pouze po předložení požadovaného zdravotního osvědčení a dokladů systému TRACES. 
 
Místní úřady přijmou další pracovníky, aby urychlily poskytnutí dokumentace. Pasy koní se vrátí jezdcům, resp. majitelům, jakmile budou v pořádku všechny doklady k odjezdu. Pokud některý z koní opustí místo bez požadovaného veterinárního opatření a systému TRACES, budou o tom informováni příslušné národní veterinární orgány a budou uloženy sankce. 
 
FEI také zablokuje všechny koně, kteří odjedou bez zdravotních osvědčení a bude sankciovat zúčastněné sportovce. Všichni koně ustájení ve stejném bloku, jako nemocný kůň před tím, než byl izolován, jsou v současné době identifikováni, nebudou moci soutěžit a budou izolováni dle protokolů EHV. Obdobná pravidla ohledně izolace se týkají také osob, kteří přicházejí s koňmi do kontaktu. 
 
Zdroj: Equnews
Foto: Sunshine Tour


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace