reklama 11C

Giannina bude na překážkách hodně dobrá, věští Adam Čmiel po hattricku

 11.08.2022 10:12 | AUTOR

ikonka

Překážkový jezdec Adam Čmiel působí v Němčicích u rodiny Vocáskových, což znamená pravidelné šance na kvalitních koní. V sobotu Čmiel této zodpovědnosti dostál, v Pardubicích triumfoval hned třikrát. V rozhovoru zmínil své vítězné koně i oslavu.

reklama 12B

Tři vítězství ukořistila minulou sobotu v Pardubicích němčická rodinná tréninková centrála Vocáskových. V sedle jimi trénovaných koní se třikrát prosadila stájová jezdecká jednička Adam Čmiel a trochu paradoxně se tento překážkový jezdec vyhoupl do čela šampionátu rovinových jezdců na pardubickém závodišti. "Chtěli jsme zvítězit se všemi koňmi. To se povedlo a myslím, že zaslouženě," pochvaloval si sobotní výsledky Adam Čmiel.

V hodně sledovaném dvojkovém dostihu pro klisny jste zvítězil s Gianninou. Brzy jste proti ostatním soupeřkám nastoupil a Maková Panenka neměla šanci předvést svůj pověstný závěr.

Od trenéra bylo jasně dané ordre, že musím jet zepředu. Tahle měkká půda nám vyhovuje, počasí nám hrálo do karet - ona nemá ráda horko.

Klisna ale doposud běhala na kratších distancích. Neměli jste strach, jak prostojí o skoro kilometr delší trať, než byla zvyklá?

Nevěděli jsme, jak to zvládne. Mysleli jsme si, že je to kobyla na kratší vzdálenosti, ale teď nám dala odpověď, že s distancí nemá problém. Na hluboké půdě ukázala, že má obrovskou sílu a třídu.

Takže nelitujete, že jste ji stáhli trochu předčasně z rovinových dostihů?

Giannina byla na rovinách trochu hektičtější. Špatně snášela vstup do startovacích boxů. Přechodem na překážky jí vstupování do boxů odpadlo, ulehčilo a kobyla ukázala, že to bude na překážkách hodně dobrý kůň.

Kde ji nyní vidíte?

To je otázka na trenéra. Po tom dnešním výkonu se nabízí dostih pro klisny při mítinku Velké pardubické. Asi není jiná volba.

Co Kmotr? Před týdnem se proběhl v Karlových Varech v rovinovém dostihu, teď jste s ním zvítězil na překážkách…

Pro mě byl jeho výkon překvapením. Někdy se mu chce, někdy ne. Tréninkový dostih ve Varech mu pomohl trochu do chuti a v sobotu to ukázal. Šel krásně, jen jsem si ho hlídal, aby na skoky nešel doprava doleva. Jinak celou dobu utíkal sám a já se jen krásně vezl. Na oválu jsem seděl tam, kde trenér naordinoval. To se povedlo. Ještě jednou opakuji, pro mě byl jeho výkon překvapením a klobouk dolů před tím koněm.

Naarden prodloužil svoji letošní šňůru vítězství na rovinách na tři. Nepřejde už na skoky?

Naarden se má ještě hodně co učit a v tomhle mu tyto dlouhé rovinové dostihy jen pomůžou. Pokud se nám ještě vejde do dalšího rovinového dostihu, tak si myslím, že ho tam necháme. On sice skáče a bezvadně, ale jemu ty rychlé změny a přechody zatím nedělají moc dobře, takže si myslím, že ještě zůstane v bumperech. Třeba si na konci sezony zkusí nějaké skoky, aby si je osahal na příští rok.

Naarden Vás vítězstvím vyvezl do čela šampionátu rovinových jezdců na pardubickém závodišti. To je trochu paradox pro vás jako překážkového jezdce.

To je kuriozní. To ani nevím, že něco takového je. Musím za to poděkovat i Naardenovi, je to můj tréninkový partner. Jeho jezdím jen já. Sedli jsme si spolu, on je takový specifický. Má takové svoje myšky, člověk si musí dávat pozor. Zároveň se mu do ničeho nesmí moc sahat a ordinovat mu něco. Chová se nevyzpytatelně. Udržuje mě pořád ve střehu.

Zmínil jste to trochu už po dostihu. Vážně si za hattrick dáte večeři v McDonaldu?

Něco romantického si necháme na později. Máme prostě s přítelkyní takový rituál a zajdeme si do mekáče. Mám to moc rád a těším se na to.

Zdroj: tisková informace Dostihového spolku a.s.

Foto: Petr Šedivý, poskytl Dostihový spolek a.s.Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE