reklama 11C

reklama

EJC v době Covidu-19: Tentokrát bez after-party i autogramiády

 25.09.2020 11:30 | AUTOR

ikonka

Kvůli vládním opatřením proti šíření Covidu-19 museli pořadatelé Evropského poháru žokejů zrušit část doprovodného programu. Při vstupu na závodiště platí nutnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve vnitřních i venkovních prostorech.

reklama 12A
V neděli 27. září se do Chuchle Areny Praha vrací Evropský pohár žokejů. Šestý ročník nejbohatšího rovinového mítinku české sezóny se vzhledem k pandemii Covidu-19 a souvisejícím vládním opatřením bude odehrávat ve zvláštním režimu. Hlavním posunem oproti minulým sezónám je omezení kapacity areálu na 2000 osob a také výrazné omezení doprovodného programu.
 
"Evropský pohár žokejů proběhne v souladu se všemi platnými vládními nařízeními. S těžkým srdcem jsme proto museli provést několik nezbytných změn," řekl za pořadatele Jiří Vávra.
 
Již dříve bylo oznámeno zrušení after-party i módní přehlídky v tribuně. S ohledem na mezinárodní rozměr mítinku a ochranu zdraví žokejů i diváků se nebude konat ani tradiční autogramiáda. „Víme, že autogramiáda patří každý rok k nejpopulárnějším částem programu. Připravujeme proto aspoň symbolickou náhradu. Zájemců budou k dispozici již podepsané kartičky všech zúčastněných jezdců,“ dodal Vávra.
 
Konání populární after-party v tribuně Chuchle Areny Praha znemožňují současná pravidla platící v České republice. "Samozřejmě nás to mrzí, neboť jsme i letos chystali atraktivní program, ale jsme si vědomi, že ve stávající situaci by bylo pořádání takové akce nezodpovědné. After-party tedy odkládáme na příští rok a v neděli bude veškerá pozornost soustředěna na tu hlavní, dostihovou, část programu," uvedl Tomáš Machovský.
 

Hvězdný záskok na EJC: Soumillon se zranil, nahradí ho Cheminaud

 
Stejně jako v případě ostatních zářijových dostihových dnů je divácká kapacita Evropského poháru žokejů omezena. Zájemci si mohou zakoupit vstupenky s předstihem v prodejních sítích GoOut a Ticketportal. Zbylé vstupenky budou prodávány v neděli na pokladně areálu, ale pouze do vyčerpání kapacity. Zároveň neplatí volný vstup držitelům ročního kupónu MHD na kartě Lítačka.
 
Pořadatelé připomínají, že povinnost zakrývání úst a nosu byla nově rozšířena i na venkovní veřejné akce s více než 100 přítomnými lidmi a nadále je třeba nosit roušky také ve vnitřních prostorách jako je tribuna, vážnice či šatny jezdců. "Zejména v zázemí, kde se pohybují žokejové a realizační týmy, bude nošení roušek pečlivě kontrolováno. Zdraví všech účastníků a přítomných má nejvyšší prioritu," zdůraznil Machovský.
 
"Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy bude vstup do areálu umožněn pouze osobám s ochrannými prostředky dýchacích cest (rouška, respirátor, ústenka, šátek, šál). Povinnost mít tyto prostředky, ve vnitřních i venkovních prostorech, platí v celém průběhu akce, bude kontrolována a důsledně vyžadována," uvádí na svých internetových stránkách Chuchle Arena Praha.
 
Po celém areálu budou opět rozmístěny stojany s dezinfekcí. Aby se zahraniční účastníci letošního Evropského poháru žokejů mohli bez komplikací vrátit domů, zajistí pořadatelé zájemcům z řad jezdců a trenérů po skončení dostihů test na Covid-19.
 
Celý průběh Evropského poháru žokejů bude vysílat Česká televize, tentokrát na programu ČT2. Více než tříhodinový přenos začíná ve 14:40.
 
 
Zdroj: tisková informace EJC
 
Ilustrační foto: Ivan Krejza


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace