reklama 11D

reklama

ČJF již plánuje restart jezdecké sezony po uvolnění současných omezení

 01.04.2020 00:16 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Výkonný výbor ČJF aktivně sleduje dění spojené s nouzovými opatřeními zavedenými v souvislosti se světovou pandemií COVID-19. Jak informuje na stránkách ČJF, přijímá kroky, které pomohou co nejrychleji restartovat sportovní sezonu 2020.

reklama 12C
 
Přestože není v tuto chvíli jasné, kdy a jak bude docházet k uvolňování zavedených opatření, jsou přijímány ze strany ČJF kroky, které pomohou co nejrychleji restartovat sportovní sezonu 2020.
 
„V tuto chvíli nelze vůbec odhadovat, jak se bude situace dále vyvíjet a kdy se naši sportovci a koně vrátí na kolbiště. Oficiálně platí nouzový stav do 11. 4. 2020 a do stejného data v tuto chvíli platí i zákaz konání vzdělávacích akcí a závodů pod hlavičkou ČJF. K tomu, co bude po tomto datu není v tuto chvíli možné dát žádné oficiální vyjádření a je nutné vyčkat na kroky, které učiní Krizový štáb a Vláda České republiky. Je tedy pouze na posouzení samotnými pořadateli, zda chtějí mít připravené rozpisy na závody po tomto datu a být nachystáni na spuštění závodů nebo zda také budou vyčkávat. I přes to vedení ČJF přijímá kroky, které pomohou s rychlejším restartem sportu a umožní pořadatelům vypsat co nejvíce závodů ve zbytku roku,“ informují zástupci České jezdecké federace na svých internetových stránkách.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Olga Plachá: Nemělo by se zapomínat na malé sporty. Jde to bez diváků

 
A o jaké kroky se tedy jedná? Rada ČJF jednomyslně schválila usnesení, kterým plošně odpouští poplatky za změny ve sportovním kalendáři. „Rada ČJF schvaluje plošné odpuštění veškerých poplatků souvisejících se změnami ve sportovním kalendáři a též poplatků souvisejících s pozdním zasláním rozpisů ke schválení (poplatky dle čl. 8.2 Sazebníku ČJF). Abychom podpořili konání co nejvíce závodů po novém zahájení sportovní sezony, budou poplatky za zápis nových závodů do kalendáře odpuštěny do konce roku 2020. Ostatní typy poplatků dle čl. 8.2 Sazebníku nebudou účtovány v době platnosti Nouzového stavu a ještě 3 měsíce po jeho skončení.“
 
Výkonný výbor ČJF schválil plošné prodloužení platnost doškolování funkcionářů, kteří nestihli doškolování v roce 2020 o 12 měsíců a změna byla ihned aplikována v JIS. „Toto opatření bylo přijato s tím, že po uvolnění opatření bude sportu dán prostor na prvním místě a zrušená doškolování by tomu neměla žádným způsobem bránit,“ konkretizují představitelé ČJF.
 

PSALI JSME: Olympiáda v Tokiu posunuta přesně o rok. Zahájí 23. července 2021

 
V Jezdeckém informačním systému ČJF (JIS) bylo dočasně vypnuté upozorňování na nevložené rozpisy k závodům a schvalovatelé rozpisů dostali instrukce, aby po pořadatelích rozpisy nevynucovali, ale pokud přijdou ke schválení, aby je schválili.
 
Zdroj: www.cjf.cz
Foto archiv Jezdci.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace