reklama 11A


Barbora Tomanová v pražské O2 areně Gentlemana sedlat nakonec nebude

 30.10.2019 09:23 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Parkurová jezdkyně Barbora Tomanová prostřednictvím svého instagramového účtu oznámila, že nakonec během galashow světového parkuru Global Champions Prague PlayOffs v libeňské O2 areně na špičkovém valachovi Gentlemanovi startovat nebude.

reklama 12B
 
Známá jezdkyně Barbora Tomanová se měla vrátit do závodního sedla při největší parkurové události Global Champions Prague PlayOffs, kde měla reprezentovat Českou republiku v sedle špičkového koně zapůjčeného z Anglie, kterým je třináctiletý belgický valach Gentleman VH Veldhof. Nakonec z toho však sešlo.
 
„V letošním roce na Global Champions Prague Playoffs v O2 areně startovat nebudu. Gentleman, na kterém jsem měla startovat, podává v posledních dvou měsících tak skvělé výsledky, že si vysloužil nominaci na závody Světového poháru CSI5*-W v Helsinkách se svým stálým jezdcem Davidem Simpsonem. Dostat se na takovéto závody je samo o sobě velký úspěch. Bohužel Helsinky byly tento víkend, a tím pádem by bylo možné Gentlemana přivézt ke mě až v příštím týdnu. Nakonec bychom tedy na seznámení měli pouhopouhé dva týdny, a to je moc málo času pro přípravu na tak vrcholnou akci, abychom tam mohli předvést ten nejlepší výkon. Proto jsme se se zástupci Victory Teamu Prague rozhodli, že Gentleman bude v O2 aréně startovat s Davidem, a ne se mnou. Věřte mi, že to nebylo vůbec snadné rozhodnutí, protože jsem moc chtěla startovat a strašně mě mrzí, že to tak nebude. Ale dva týdny na přípravu jsou prostě hrozně málo. V O2 areně budu všem moc držet palce a třeba to vyjde příští rok,“ uvedla ve svém příspěvku Barbora Tomanová.
 

PSALI JSME: Comeback Barbory Tomanové. Při GC PlayOffs pojede špičkového valacha

 
Belgický valach Gentleman VH Veldhof byl koupen ze stáje Michaela Whitakera, s nímž závodil na nejvyšší světové úrovni. Absolvovali spolu řadu vrcholných soutěží při CSI5* a CSIO5*. Od sezony 2019 jej sedlá Ir David Simpson, který s ním byl nominovaný do irské národní reprezentace.
 
Foto archiv Jezdci.czreklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• sobota 25. ledna od 18.00 hodin v Národním domě na Vinohradech v Praze

www.jezdeckygalavecer.cz

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace