V Pau se při CCI4* nakonec radoval Astier Nicolas

Ve dnech 22. – 25. 10. proběhlo první kolo série FEI Classics v Pau. Ačkoliv byl světový jezdec číslo jedna ve všestrannosti Michael Jung po drezuře i crossu s dvěma koňmi průběžně první a druhý, nakonec se z výhry radoval domácí Astier Nicolas.
26.10.2015 09:02  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Francouz Astier Nicolas vyhrál první kolo FEI Classics 2015/2016 v Pau. Foto: FEI / Trevor Holt

Po terénní zkoušce byl průběžně první Němec Jung s Halunke FBW, druhou příčku držel stejný jezdec s fischerRocanou. Nicméně veterinární inspekce před nedělní skokovou částí nedovolila Jungovi dokončit soutěž s valachem Halunke. S klisnou fischerRocanou v parkuru jednou chyboval

Bodové rozestupy byly před závěrečným parkurem tak malé, že jedno Jungovo zaváhání s fischerRocanou umožnilo bezchybnému Francouzovi Astieru Nicolasovi v sedle Piaf de B´Neville celou soutěž vyhrát.

V parkuru ztratila i britská jezdkyně Emilly King s Brookleigh, ta klesla s jednou chybou na čtvrté místo. Třetí dojel Novozélanďan Tim Price s Weskem.