Ingrid Klimke neporazitelná při CCI4* Luhmühlen

Ingrid Klimke zajela brilantní čistý parkur a pod obrovským tlakem vyhrála vůbec poprvé domácí soutěž DHL CCI4* Luhmühlen, její vedoucí pozice v elitní všestrannostní sérii FEI Classics 2014/2015 je tak neohrozitelná.
22.06.2015 16:06  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Ingrid Klimke vyhrála CCI4* Luhmühlen. Je to poprvé, co v tomto závodě zvítězil domácí jezdec. Foto: Hanna Broms/FEI

V napínavé finální části soutěže na její bezchybnou jízdu s jedenáctiletou klisnou FRH Escada JS dotahovala Novozélanďanka Jonelle Price na Faerie Dianimo ve snaze o první 4* výhru. Od vítězky dělila pouhá jedna desetina trestného bodu

Trenér Klimke Kurt Gravemeier slíbil, že pokud bude ve finálový den ve vedoucí trojici, přijede a podpoří . „Tak jsem mu řeka, natankuj a přijeď sem“ smála se Ingrid Klimke. „Trénujeme spolu tak dlouho, a když mi řekl, že to musím dát, věřila jsem tomu. Jsem opravdu nadšená mým fantastickým koněm“.

Když Klimke vstupovala do parkuru, věděla, že si nemůže dovolit ani jednu chybu, protože Price s její výhledově olympijskou oporou, desetiletou klisnou Faerie Dianimo  zajela také skvělé kolo.

Třetí dokončil Michael Jung na valachovi La Biosthetique Sam FBW, čtvrtý byl Christopher Burton (AUS) s vycházející hvězdou Graf Liberty, pátý dokončil Sir Mark Todd (NZL) s NZB Campino, což znamenalo pro tuto úroveň neobvyklý jev. Pořadí po crossu na prvních pěti místech se totiž nezměnilo ani po parkuru.

Parkur stavitele Heiko Wahlera vyzýval k rychlejšímu tempu a také obsahoval jeden ošidný trojskok. Stanovený čas byl dost těsný – 12 z 25 dvojic inkasovalo body za překročení času. Nicky Roncoroni (GBR), sedmnáctý jezdec v pořadí po crossu, byl první, kdo dokázal překonat kurz zcela bez penalizace a to ho posunulo na dvanácté místo.

Mladý jezdec Jesse Campbell (NZL) byl po crossu šestý, nešťastných jednadvacet bodů v parkuru ho ale odsunulo na šestnáctou příčku a dal tak šanci tandemu Clark Montgomery a Loughan Glen po čisté jízdě vystoupat na šesté místo. Bronzový medailista z týmové soutěže na MS Tim Lips (NED) známý dobrými výkony ve skokové zkoušce se po čisté jízdě s Bayro posunul na sedmé místo a také zlatý medailista Dirk Schrade a výstižně pojmenovaný kůň Hop and Skip se po parkuru posunuli o pět příček na osmé místo.

Výhledově před posledním kolem FEI Classics, které proběhne v září v Burghley (GBR) je Ingrid Klimke daleko vepředu před soupeři. Nicméně druhý Michael Jung, který už přeskočil čtyřnásobného vítěze série William Fox-Pitta, Christopher Burton, Mark Todd a Tim a Jonelle Priceovi svedou v nelítostné konkurenci boj o finanční ceny na dalších místech.