FEI Classics: Roseův historický úspěch v Adeilaide

Druhým kolem pokračoval v Austrálii seriál všestrannosti FEI Classics 2015/2016. Při CCI4* v Adelaide dosáhl historického úspěchu domácí jezdec Shane Rose, který se svými svěřenci obsadil první i druhé místo obtížného závodu. Více ve zprávě FEI…
23.11.2015 10:53  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

FOTOGALERIE: FEI

Shane Rose držel od začátku vedení s koněm CP Qualified, jeho majitelkám, Felicity a Elizabeth Wischerovým však připravil perné chvilky, když shodil v závěrečném parkuru a vyhrál tak o pouhých 1,50 bodu

Nicméně také 2. místo patřilo Rosu Shaneovi. Vybojoval ho s valachem Virgilem (po skokovém hřebci Vivant), a zdálo se, že zejména tento kůň ho potěšil. „Jedinou cestou k vítězství, je mít koně, který nechybuje na překážkách“, prohlásil Rose, a ne zcela podařenou drezuru nebral v potaz. A upozornil soupeře pro OH v Riu 2016, že podceňovat ho mohou jen na vlastní riziko. Pro příští rok plánuje vzít oba koně na CIC3* v Cáchách, což už by měla být finální příprava na OH.

Také Novozélanďan Clarke Johnstone, který dokončil s Balmoral Sensation na 3. místě, přijel do Adelaide s myšlenkami na účast v Riu. Těžký parkur přešel bez zaváhání, avšak jeho bělouš má skokovou výkonnost do 150 cm.

Dobré umístění se předpokládalo také u australské dvojice Sonja Johnson a Parkiarrup Illicit Liaison, což se nakonec potvrdilo, když dojeli čtvrtí. Jezdkyně přiznala, že kůň neměl příliš intenzivní přípravu kvůli zranění koně, mohla ho začít jezdit až pár dní před závodem.

Velmi silným skokanem je Kinnordy Gatow, který s jezdkyní Michaelou Martindale od 17. místa po drezuře přes 12. místo po cross čistým parkurem poskočil na 5. příčku. Zklamání naopak prožila Katja Weimann (AUS), která se po třech chybách v parkuru posunula po slibném začátku na 6. příčku.

Všech 24 dvojic, které překonaly terénní zkoušky, prošlo veterinární přejímkou, a bylo potěšující vidět, v jak skvělé kondici je poslední den závodů Fernhill Present, který absolvoval zaoceánský let. Ve dvojici s Alice Dunston (GBR) měl velkou podporu diváků, kteří ocenili snahu prezentovat se v Austrálii. Dvojice nakonec dojela šestnáctá.

Celými závody provázelo slunečné počasí, a poslední den měly děti volný vstup. Rodiny s dětmi zažily skvělou prezentaci koňského sportu.
Vítěz Shane Rose to vystihl za všechny: „Je to stejně skvělá událost, jako jakákoliv jiná světová akce, jsem na to hrdý, a rád sem vždy přijedu“.