ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11B

reklama

Drezurní šampion Valegro se rozloučil s kariérou

 15.12.2016 11:41 | AUTOR

Snad všechna koňská média i mnoho zpravodajských, jako BBC či agentura Reuters, přinesla zprávu o emotivním rozloučení drezurního šampiona Valegra se sportovní kariérou. Stalo se tak 14. prosince, před plnými tribunami londýnské haly Olympia.

reklama 12B

Valegro v sedle s Charlotte Dujardin při OH 2012 v Londýně. Foto: archiv Jezdci.cz

Čtrnáctiletý olympijský šampion Valegro se rozloučil s kariérou ve středu 14. prosince večer, a tleskalo mu při tom v londýnské hale Olympia deset tisíc fanoušků.
 
 „Snažila jsme se alespoň trochu držet“, řekla jezdkyně Charlotte Dujardin k tomu, když se před vyprodanými tribunami na obrazovce rozsvítil nápis „Díky Valegro“.
 
„Chtěla jsem, aby skončil na vrcholu kariéry, protože on mi opravdu vůbec nic nedluží“, uvedla britská jezdkyně Dujardin.
 
Ta společně s Valegrem dokázala vyhrát individuální a týmové zlato na olympiádě právě v Londýně v roce 2012. O čtyři roky později v Riu přidali zlatou medaili v soutěži jednotlivců a stříbro v hodnocení družstev
 
Dvojice navíc vybojovala dvě zlaté medaile na světových jezdeckých hrách 2014 ve Francii. Dvakrát zvítězila ve finále Světového poháru - v Lyonu 2014 a Las Vegas 2015. Čtyřikrát zlato pak Valegro s Dujardin z evropských šampionátů
 
Hnědák Valegro je holandský teplokrevník, narodil se v roce 2002 v Nizozemí, jeho otcem je hřebec Negro, matka je Maifleur po Gershwin.
 
Po odchodu z vrcholného sportu zahálet nebude. Sice již není hřebec, takže kariéra v chovu ho nečeká, bude však vystupovat v rámci různých příležitostí, protože je díky svým sportovním výkonům skutečnou celebritou.
 
Zdroj: Reuters


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace