ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11A

OH Rio: třikrát GP v podání světové drezurní elity

 14.07.2016 11:17 | AUTOR

V naší pravidelné rubrice týkající se olympijských a paralympijských her 2016, které se budou konat v brazilském Riu de Janeiru vám tentokrát nabízíme informace o drezurních soutěžích. Na co se v který den mohou těšit fanoušci špičkové drezury?

reklama 12D

Zlatou medialistkou v jednotlivcích i týmech se na OH 2012 stala Charlotte Dujardin. Foto: archiv Jezdci.cz

Olympijské hry startují v pátek 5. srpna zahajovacím ceremoniálem. Dnem, kdy drezurní dvojice poprvé naostro vyzkouší obdélník v olympijském centru v Deodoru, je středa 10. srpna. Startovní pole se vzhledem k počtu šedesáti dvojic rozdělí do dvou skupin. 10. srpna odjede úlohu Grand Prix první polovina, o den později přijde na řadu zbytek jezdců. Tím bude uzavřené první kvalifikační kolo jednotlivců i družstev.

Druhé kvalifikační kolo se pojede v pátek 12. srpna jako Grand Prix Special. Hodnocení družstev se touto soutěží ukončí a proběhne první předávání medailí. Úloha však slouží zároveň jako druhá individuální kvalifikace, a rozhodne o tom, kdo postoupí do finále jednotlivců.

Grand Prix Freestyle, jakožto finále jednotlivců, je na programu v pondělí 15. srpna. Představí se v něm nejlepších osmnáct dvojic z druhé kvalifikace, dá se tedy očekávat, že Rio zažije jednu z nejlepších drezur celé sezony v podání naprosté světové špičky.

Obhájci zlatých medailí z Londýna jsou Britové. Charlotte Dujadrin s Valegrem vyhrála v roce 2012 na OH individuální zlato, v soutěži týmů kralovali také ostrovní jezdci. Letos to však budou mít velmi těžké, jedna z elitních britských dvojic Carl Hester a Uthopia se rozpadla, Dujardin s Valegrem má sice nový freestyle, s kterým zářila v Hartpury, ale před tím je příliš vidět nebylo. Navíc Němci nebo Nizozemci budou mít tradičně nesmírně silné sestavy.

Časový plán olympiády najdete ZDE

Web OH Rio navštivte TADY
 reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE