ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11A

reklama

Kdo půjde v šlépějích Charlotte Dujardin a Valegra

 19.10.2016 13:44 | AUTOR

V Odense odstartuje ve dnech 20. – 23. října série FEI World Cup tedy Světového poháru v drezuře Západoevropské ligy. Finále se pojede v březnu 2017 v USA a všichni jsou zvědaví, kdo se stane vítězem. Hvězdný Valegro totiž mezitím ukončí kariéru.

reklama 12A

Charlotte Dujardin a Valegro budou spolu naposled závodit v prosinci při CDI-W v Lodnýně. Ilustrační foto: archiv Jezdci.cz

Speciálně v drezuře se nejvíce projevuje jednota jezdce a koně, jak zachycuje kampaň Two Hearts, která byla spuštěna před OH v Riu. Jednotu, harmonii, lehkost a svobodu pohybu demonstrovala při olympijské soutěži vítězná britská dvojice Charlotte Dujardin a Valegro
 
Valegro s Dujardin v sedle však jistě nebude vítězem finále Světového poháru v drezuře, které se bude konat na přelomu března a dubna 2017 v Omaze (USA). Jak již bylo ohlášeno, hvězdný Valegro ukončí svou kariéru během pátého kola Západoevropské ligy v Londýně v polovině prosince.
 
Seriál Světového poháru zahajuje CDI-W v Odense, mítink, který slaví letos desáté výročí. Skvělou podívanou slibuje účast španělského jezdce Severa Juarda Lopeze, který s Lorenzem skončil pátý v senzačním Freestyle na letošních olympijských hrách.
 
Domácí barvy bude hájit Anna Kasprzak na Donnperignon, která v Odense dokázala v roce 2013 vyhrát, a při posledním kole porazil pouze Edward Gal (NED) na Glock´s Voice.
 
V každém z kol uvidí diváci úlohy Grand Prix a Grand Prix Freestyle. Rekord v počtu vítězství drží Nizozemci, zásluhou zejména hvězdy Anky van Grunsven, která v letech 1995 až 2008 posbírala devět titulů. Jeden přidal i loňský vítěz Nizozemec Hans Peter Minderhoud
 
Západoevropská liga FEI čítá devět kol drezurního Světového poháru. Po Odense v Dánsku se přesune o týden později do Lyonu (FRA) a poté do německého Stuttgartu. V prosinci hostí World Cup Salzburg (AUT) a také londýnská hala Olympia, kde se dvojnásobný olympijský vítěz Valegro rozloučí se svou kariérou.
 
Po Novém roce budou následovat mítinky v Amsterdamu (NED), Nemünsteru (GER) a Göteborgu (SWE). Poslední šanci na bodový zisk před finále v USA budou mít jezdci v s´Hertogenbosch v březnu 2017.
 

Vše o SP v drezuře najdete ZDE

 
Zdroj: www.fei.org


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace