reklama 11D

Těsně druhá v Chantilly: Mirissa potvrdila potenciál v handicapech

ikonka

Po delší době oblékl žokej Christophe Soumillon na čtvrtečním mítinku v Chantilly barvy stáje Leram a málem z toho bylo vítězství start - cíl. V sedle čtyřleté tmavé hnědky Mirissy přišel o triumf v classe 3 na 3200 metrů až u cílového mezníku.
16.02.2023 15:08  |  Autor: Martin Cáp  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

Mirissa loni absolvovala tři starty bez umístění a na dotované příčce poprvé skončila až v lednovém Deauville, kde doběhla pátá na 2500 metrů. Trenér Václav Luka mladší jí letos i vzhledem k nízké handicapové známce prorokuje zajímavou sezonu na francouzských drahách a klisna jeho slova potvrdila už ve čtvrtečním Prix de la Route des Genets (3200 m, 21 000 eur).

Soumillon ji v pomalém úvodu poslal na špici. Nastavil rovnoměrné tempo, díky němuž Mirisse zbyly v cílové rovině dostatečné rezervy. Za distancí mohli Luka s majitelem Milanem Křížem pomalu vyhlížet první letošní úspěch, ale na poslední chvíli jim ho překazil veterán Rannan. Osmiletý bělouš strávil většinu dostihu na chvostu pole a ve finiši nastartoval pod rukama Fabiena Lefebvra velkou koncovku, díky niž Mirissu o krk zachytil.

Mezi tříletými debutantkami v Prix du Chateau de la Reine Blanche (1900 m, 27 000 eur) se s dostihovým ruchem seznámila do Českého derby a Oaks přihlášená Cayambe ze stáje Leram.

Dcera Golden Horna se opozdila na startu, svou ztrátu sice rychle dohnala, ale když v cílové rovině neudržela krok s nejlepšími, Tony Piccone ji nechal docválat do cíle na posledním dvanáctém místě.

Foto: France Galop

reklama 13A

NEJNOVĚJŠÍ
NEPŘEHLÉDNĚTE