reklama 11B

Zimní šampion Domes: Chtěli jsme hattrick, ale double je taky dobrý

 19.03.2022 22:25 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

V Královicích se v sobotu 19. března rozhodovalo o vítězích a dalších umístěných v Zimním jezdeckém poháru spřežení 2022. Dvě ze tří kategorií ovládla Milan Domes. V jednospřeží se o hattrick připravil vlastní chybou a vyhrál tak David Haitl.

reklama 12B

 
Třetí březnová sobota byla v Královicích u Slaného ve znamení finále vozatajské části Zimního jezdeckého poháru 2022. Ve všech třech soutěžních kategoriích nastupoval z pozice lídra Milan Domes.
 
V kategorii jednospřeží se však některým z favoritů nedařilo. Milan Domes byl pro nedodržení kurzu vyloučen a podobně na tom byla i Lucie Kurková, jež útočila na elitní příčky z průběžné čtvrté pozice. V druhém kole, které jela již mimo soutěž, přitom předvedla nejlepší výkon. Naopak svoji výbornou formu potvrdila Kateřina Muchová. Ta sice v první rozjížďce nebyla mezi nejrychlejšími, ale po sečtení obou kol soutěže jí skóre 199,8 stačilo na druhé místo a druhá skončila i v celkovém pořadí. 
 
Nestačila pouze na Davida Hatila. Před finálovým mítinkem měl 17 bodů, stejně jako Lucie Kurková, ale když k nim přidal dalších dvacet za vítězství ve finále, vyrovnal se v bodovém přídělu Kateřině Muchové. V takovém případě pak o konečném pořadí rozhoduje lepší finálový výsledek, a ten měl právě Haitl. Na pomyslném stupni vítězů tuto dvojici vozatajů doplnil František Štamfest, jenž byl ve finále třetí a 32 seriálových bodů mu vyneslo stejný řádek i v konečných součtech.
 
Smolařem kategorie dvojspřeží byl Zdeněk Jirásek. Nastupoval z druhé pozice průběžného pořadí Zimního jezdeckého poháru, kterou sdílel s Petrem Vlašicem a Petrem Myslíkem. Všichni tři ztráceli na Milana Domese jediný bod. Jenže Jirásek podobně jako krátce před tím Domes v soutěži jednospřeží nedodržel trať a byl vyloučen. Petr Myslík byl nejlepší v druhém kole finálového závodu, ale celkově mu 220,88 bodů stačilo na čtvrté místo. O bod lepší byl Petr Vlašic a za třetí příčku bral 18 bodů do žebříčku. V součtu jich měl 36, stejně jako Martin Zakršmíd, jemuž závěrečné klání vyšlo o něco lépe a skončil druhý. Opět tak přišlo na řadu pravidlo o výhodě finálového umístění a Zakršmíd se mohl radovat ze stříbrné pozice. Prvenství jak v dílčí soutěži, tak v celkovém pořadí, uhájil Milan Domes. Náskok měl přes devět bodů. 
 
„Říkal jsem si, že musíme jet čistě a rychle. Jsem moc rád, že nám to vyšlo. Martin má totiž hodně rychlé koně. Ti moji v maratonské překážce rozhodně tak rychlí nejsou. Věděl jsem, že když trať pozkracuji úplně na maximum a neudělám chybu, tak se budeme prát o přední příčky právě my dva,“ konstatoval vítěz, o jehož triumfu rozhodly především čtyři chyby Zakršmída.  
 
Královská kategorie čtyřspřeží téměř předurčovala to, že se o prvenství utkají v první řadě Milan Domes s Petrem Vlašicem. Oba přijížděli do Královic s 19 body, zatímco třetí v pořadí Jaroslav Jandl jich měl o pět méně. Čtvrtý účastník finále Pavel Hybler nasbíral bodů dvanáct. Jelikož však Jandl udělal v kurzu omyl, tak Hybler skončil třetí v dílčím i konečném pořadí. 
 
Petr Vlašic měl nejlepší první kolo, v tom druhém shodil dva míčky, a i když se chybám nevyhnul ani Milan Domes, tak díky svižnější jízdě mu to stačilo na druhý triumf. „Je to skvělý pocit. Chtěli jsme hattrick, ale double je taky dobrý. Já si to dnes hodně zkracoval, zatímco Petr jel více okolo. Měl jsem tak lepší čas a to rozhodlo. Sice jsme měli rozdíl jen něco přes jednu sekundu, ale dneska to tak je. Jezdí se vabank. Když chceš vyhrát, buď musíš jet rychle a čistě, nebo úplně rychle,“ zmínil klíč k úspěchu Milan Domes. „Doufám, že až dojedeme domů, tak snad bude nějaká oslava,“ dodal.
 
Kompletní pořadí Zimního jezdeckého poháru je publikované na internetových stránkách www.jezdeckypohar.cz. V neděli 20. března v Královicích vrcholí parkurová část tohoto domácího halového seriálu. Průběh všech soutěží tradičně vysílá živě internetová televize EquiTV.cz.
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE