reklama 11D

reklama

Začátky parkurové světové jedničky. Fuchs zářil v Praze už jako junior

 06.01.2020 15:59 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

Nová světová jednička v parkurovém skákání – Švýcar Martin Fuchs se českému publiku představil mnohem dříve než při Global Champions PlayOffs v pražské O2 areně. Svůj talent zde předváděl už jako junior, a i tenkrát o sobě dal do světa pořádně vědět.

reklama 12C

 
Švýcarský reprezentant Martin Fuchs sesadil na konci roku 2019 z pozice světové jedničky svého krajana Steva Guerdata. Fuchs má za sebou v posledních dvanácti měsících řadu opravdu úžasných vítězství a do nové sezony s číslovkou 2020 vstupuje jako lídr světového skokového žebříčku, navíc v pouhých 27 letech.
 
České publikum mohlo Martina Fuchse vidět v pražské O2 areně při listopadové Global Champions PlayOffs, kdy v sobotní Super Grand Prix obsadil třetí příčku. S valachem Clooney 51 v prvním kole chyboval, to druhé dokončil bezchybně a v suverénně nejlepším čase.
 
To však nebyla jediná bronzová medaile, kterou tento švýcarský parkurový reprezentant získal na území hlavního města České republiky. Třetí byl také při mistrovství Evropy juniorů, které se konalo na pražském Císařském ostrově v roce 2008. Tehdy startoval na Karin II Ch a oba finálové parkury absolvoval bez jediné chyby. Nesl si však již čtyřbodové zatížení z páteční soutěže a skončil nakonec třetí. 
 
Jeho pražské výkony v letech 2019 a 2008 si můžete připomenout v připojené fotogalerii.
 
Prvního důležitého vítězství se Martin Fuchs dočkal v roce 2010, kdy získal týmové zlato při zahajovacích olympijských hrách mládeže, další si pak obstaral s valachem Clooney 51 na olympijských hrách v Riu v roce 2016. S tímto koněm navíc vybojoval v roce 2019 v Rotterdamu titul mistra Evropy.
 
Martin Fuchs má ve světovém žebříčku aktuálně 3483 bodů, čímž odsunul na druhou příčku dosud vedoucího Steva Guerdata s 3377 body, třetí místo patří Němci Danielu Deusserovi s 3057 body.
 
Foto Josef Malinovský a Kateřina Návojováreklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace