reklama 11B

reklama

Martin Fuchs je aktuálně novým lídrem světového skokového žebříčku

 03.01.2020 22:03 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

Švýcarský reprezentant Martin Fuchs sesadil z pozice světové jedničky svého krajana Steva Guerdata. Fuchs má za sebou v roce 2019 řadu úžasných vítězství a do nové sezony vstupuje jako lídr světového skokového žebříčku, navíc v pouhých 27 letech.

reklama 12C
S rokem 2020 přichází změna na pozici světové jedničky mezi parkurovými jezdci, kterou si celý rok užíval Švýcar Steve Guerdat. Prvenství sice zůstává ve stejné zemi, ale přebírá ho teprve sedmadvacetiletý olympionik Martin Fuchs. 
 
Tento jezdec si na konto připsal první velký úspěch už v roce 2010, kde získal týmové zlato při zahajovacích olympijských hrách mládeže, další si pak obstaral s valachem Clooney 51 na olympijských hrách v Riu v roce 2016. S tímto koněm navíc vybojoval v roce 2019 v Rotterdamu titul mistra Evropy.
 
Martin Fuchs má aktuálně 3483 bodů, čímž odsunul na druhou příčku dosud vedoucího Steva Guerdata s 3377 body, třetí místo patří Němci Danielu Deusserovi s 3057 body.
 
Kompletní žebříček najdete ZDE.
 
Foto FEI/Liz Greggreklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace