V Martinicích se vzpomínalo na Zdeňka Müllera. Crosby DK vítězem ST*

25.08.2021 18:55 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

Svaz chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR ve spolupráci s JS Equitana uspořádal ve středu 25. srpna chovatelsky sportovní akci, která se konala na počest nedávno zesnulého Zdeňka Müllera. Nejvyšší soutěž dne pro hřebce CS vyhrál Crosby DK.

Pět skokových soutěží, ale i přehlídka plemenných hřebců CS, resp. úspěšných sportovních koní plemene slovenský teplokrevník, to byl program Cena Zdeňka Müllera, který byl předsedou Svazu chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR, ale především odborník a velká chovatelská osobnost.

Zdeňek Müller zemřel po těžké nemoci 6. června tohoto roku a zmíněný svaz ve spolupráci s rodinou Müllerových a Jezdeckou společností Equitana Martinice uspořádal na jeho počest tuto velmi zajímavou akci. Během ní byly k vidění téměř tři stovky startů, ale také dalších jezdeckých vystoupení.

Nejvyšší soutěží dne byl parkur stupně ST*, jenž byl otevřen pouze pro hřebce licentované pro CS. Soutěž na čas dokončily bez penalizace tři dvojice, z nichž nejrychlejší byl Jiří Tměj a Crosby DK. Jeho čas v cíli byl 58,47, což bylo o více jak sedm sekund méně než v případě Jiřího Mayera s Esmanem. Třetí skončil Karel Polák s Tallmannem TN.

Psali jsme: Odešel velký odborník, chovatel koní, osobnost. Zemřel Zdeněk Müller

Po jedné chybě měli Kateřina Hanušová s Dartonim, Ondřej Zvára s Quimerem-M, Karel Polák s Empirem 1 a Tomáš Navrátil v sedle Guira 1. Tři chyby pak zaznamenal Vladimír Janča na Sacipontovi JV.

Na úplný závěr sportovního programu se jela Cena Ing. Zdeňka Müllera na stupni S**, tedy s překážkami do 130 centimetrů. Zúčastnilo se jí 39 koní, z nichž 11 postoupilo do rozeskakování. Vítězem se stal Matěj Kotalík s Cesanem V, jenž zkrácený kurz projel v čase 32,04. Druhý se umístil Jiří Tměj s Atilou 2 a třetí Václav Horký v sedle Asile de Paix P.