ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11B

reklama

Úspěch sbírky pro Vladimíra Votřela. Vybralo se přes 230 tisíc korun

 31.01.2022 10:50 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Známý paradrezurní reprezentant Vladimír Votřel neskrývá nadšení. Sbírka na neurostimulátory, která probíhá od 2. prosince, dopadla výborně a měsíc před jejím ukončením je na účtu již přes 230 tisíc korun. To je více, než byl původní cíl.

reklama 12C

 
Začátkem prosince loňského roku jsme psali o sbírce pod záštitou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, která má za cíl vybrat prostředky na pořízení neurostimulátorů pro paradrezurního reprezentanta Vladimíra Votřela. Po dvou měsících je na kontě více jak 230 tisíc korun a složilo se na ně zhruba 280 dárců. 
 
„Chtěl bych všem moc poděkovat podporu. Nemohu ani svými slovy vyjádřit své emoce. Moje sbírka založená Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové dosáhla finálové částky na pořízení vlastních WalkAide. Četl jsem každý komentář, co jste mi tam nechali a moc si toho vážím,“ uvedl známý paradrezurní jezdec, který v profesním životě pracuje na záchranné stanici Pavlov a se stará o volně žijící zraněná zvířata. 
 
Vladimír Votřel se od osmnácti let potýká s diagnózou roztroušené sklerózy a nemoc se ozývá hlavně při pohybu dolních končetin, kdy ujít více než padesát metrů je nad jeho síly. A právě neurostimulátory mu velmi pomáhají. Díky Nadaci Jakuba Voráčka, která podporuje lidi s roztroušenou sklerózou, má v současné době tyto neurostimulátory zapůjčené na jeden rok. Již brzy si však bude moci pořídit své vlastní.
 

Psali jsme: Neurostimulátory pro Vladimíra Votřela. Reakce lidí byla nečekaná

 
„Přísahám, že vašeho daru a podpory nezneužiju a s úctou a poctivostí s ním naložím. Mám rád svou práci, mám rád své koníčky. Věnuji tomu veškerý svůj čas a jsem moc rád za to, že to dělám. V jezdectví jsem našel svůj sport, svou zálibu, své já. Vždy se těším na závody. Kdo může říct, že má super koňské parťáky, super tým a kolektiv přátel kolem sebe. Každý parťák ví, že mám handicap a není to se mnou lehký, ale vždy mě dovedli k dalšímu cíli. Jsem moc rád v úžasném kolektivu přátel a všech, co mají rádi koně. V mé práci zase trávím veškerý čas se zvířaty. Setkávám se s příběhy, které chytají za srdce a s lidmi, kterým není zvířecí osud lhostejný,“ uvedl na sociálních sítích.
 
„Slibuji, že Vaši pomoc vrátím každým zachráněným zvířátkem, každým závodem, který pojedu a každou motivací, kterou ode mě dostanete. Moc si Vás všech vážím. Děkuji,“ dodal Vladimír Votřel.
 
Foto: Pavlína Andrísková, poskytl Vladimír Votřel


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace