reklama 11D

Slabá účast na konferenci SM oblasti ČJF. Padl návrh, jak z krize ven

 14.09.2021 09:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

První oblastní konference ČJF, která předchází celostátní konferenci dne 13. října 2021, proběhla přesně měsíc před uvedeným termínem. Možnosti ovlivnit dění v České jezdecké federaci využilo jen 27 delegátů z celkových 200 subjektů.

reklama 12A
 
V pondělí 13. září se ve společenském sále Sanatoria Klimkovice uskutečnila konference Severomoravské oblasti ČJF. Dorazilo 27 delegátů s hlasem rozhodujícím což je účast 13,37 %. Přijeli také tři hosté: Olga Plachá, Petr Kuklík a Ladislav Krulich.
 
Jelikož byla účast delegátů velmi nízká, bylo potřeba dle jednacího řádu počkat 30 minut, aby byla konference usnášeníschopná. Program jednání byl schválen tak, jak bylo uvedeno v pozvánce a vedením konference byl pověřen předseda Severomoravské oblasti ČJF Radovan Šalek.
 
Ten přednesl mj. krátký přehled o činnosti oblastního výboru v letech 2020 a 2021. Ve zmíněné oblasti bylo k datu konání konference 200 subjektů, 1.065 licentovaných členů a 1.145 nelicentovaných. Počet koní s licencí dosáhl počtu 1.099. 
 
Jedním z bodů byla také volba delegátů pro celostátní konferenci ČJF. Celkem 24 přítomných hlasovalo pro následující sestavu: R. Bauer, K. Šalková, J. Kincl, J. Kubrický, Č. Šrubař, R. Šalek, K. Holá, J. Měrková, S. Heidenreichová. Náhradníky jsou: R. Kubík, M. Kopišová, Z. Daněk, A. Fiala, M. Smrčková, D. Hrůzková, A. Svobodová, A. Kutálek, M. Theimer a S. Hošák.
 

Psali jsme: Noví kandidáti na prezidenta ČJF. Otázkou zůstává, zda se bude volit

 
V rámci diskuze se hovořilo na téma nedostatečné informovaností členské základny z ČJF. Dalším tématem byly návrhy kandidátů na volná místa ve Výkonném výboru ČJF. „Navrhujeme na volná místa do Výkonného výboru jako krizový management zvolit členy Rady ČJF (nově zvolení členové by měli mandát na 4 roky). Nejlépe na mimořádném jednání Rady ČJF před konferencí. Z dvanácti členů by bylo vybráno pět. Předsedové oblastí nejlépe znají řízení oblasti, mají tedy manažerské schopnosti, jsou odborníky na sport, finance (rozpočet pro rok 2021 výrazně upraven dle jejich požadavku, vzdělávání – zrušili nový navrhovaný systém),“ stojí v zápisu z konference. 
 
Posléze vystoupil se svou prezentací Ladislav Krulich jako jeden z kandidátů na prezidenta ČJF. Proběhla dále diskuze nad nutností úpravy stanov ČJF do příští konference ČJF a představil se nový generální sekretář ČJF Petr Kuklík. Po připomínkách a návrzích byl přednesen návrh na usnesení konference oblasti, který byl schválen. Pro bylo 24 hlasujících, jeden byl proti a dva se zdrželi hlasování. 
 
Klíčový závěr z konference Severomoravské oblasti ČJF je, že: „Konference navrhuje na volná místa do VV jako krizový management zvolit členy Rady ČJF. Nejlépe na mimořádném jednání Rady ČJF před konferencí.“
 
V následujícím týdnu se konají hned čtyři oblastní konference – Plzeňská ji má v pondělí, Středočeská v úterý, Královehradecká a Jihomoravská ve středu. Kompletní termínovou listinu najdete níže.
 
 

 

Oblastní konference ČJF

H – Severomoravská, 13. září 2021, Klimkovice Sanatorium od 17:00 hodin
D – Plzeňská, 20. září 2021, JK Svržno od 17:00 hodin
B – Středočeská, 21. září 2021, ČUS aula od 14:00 hodin
R – Královehradecká, 22. září 2021, Hospoda u Legionáře Vlkov od 18:00 hodin
G – Jihomoravská, 22. září 2021, salonek Pánská Lícha od 17:00 hodin
K – Karlovarská, 29. září 2021, JS Gabrielka od 18:00 hodin
A – Praha, 30. září 2021, ČUS aula od 18:00 hodin
L – Zlínská, 1. října 2021, Kulturní klub Hulín od 17:00 hodin
F – Východočeská, 4. října 2021, Kolesa od 16:30 hodin
E – Severočeská, 5. října 2021, Zámek Jílové u Děčína od 17:00 hodin
C – Jihočeská, 6. října 2021, Dům zahrádkářů České Budějovice od 18:30 hodin
V – Vysočina, 7. října 2021, Hospoda Hybrálec u Jihlavy od 16:30 hodin
 

Celostátní konference ČJF

13. října 2021, Nymburk Sport Centrum
 

Zdroj: ČJF

 
 
Ilustrační foto: Kateřina Návojová


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE