reklama 11C

Skutecký: Poprvé jsem startoval ve všestrannosti. Parkur však vyhrál

ikonka

Parkurový jezdec Viktor Skutecký zavzpomínal na své jezdecké začátky na statku Kocanda, kde sbíral zkušenosti se svou první klisnou Charlotte-L. Nyní již startuje na nejvyšší úrovni ve své kategorii a plánuje další účast na mistrovství Evropy.
14.02.2021 06:30  |  Autor: Vojtěch Kroupa  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

Poprvé se Viktor Skutecký posadil na koně v Hořovicích ve svých dvou letech. „Z té doby si pouze vybavuji takový ten zajímavý pocit. Myslím, že už jsem v tu chvíli tušil, že s koňmi chci být dále ve spojení,” říká v úvodu rozhovoru Viktor Skutecký.  
 
 
Co vás vůbec přimělo začít se věnovat jízdě na koni a následně jezdeckému sportu?  
 
Při cestách do školy jsme stále míjeli statek Kocanda, kde se nacházeli koně. Jednou jsme se tam zajeli podívat, a to byl ten moment, který ve mně probudil touhu po jízdě na koni. Na tomto místě jsem se poté začal rozvíjet trochu více sportovně se svou první klisnou Charlotte-L. Začali jsme se více věnovat základnímu tréninku a absolvovali jsme i nějaké hobby závody.  
 
 
Vyzkoušel jste kromě parkuru i nějaké jiné jezdecké sportovní odvětví?  
 
Pravděpodobně jsem úplně poprvé oficiálně startoval v soutěži ve všestrannosti. Párkrát jsem se účastnil i drezurních soutěží, ale parkurové skákání jednoznačně zvítězilo a tomu se věnuji nyní naplno. Jedním z důvodů byla asi větší bezpečnost a celkově mě vždycky více bavilo překonávat parkurové překážky.  
 
 
Vzpomenete si, jaký byl průběh vašich prvních parkurových oficiálních závodů?  
 
Své první parkurové závody jsem absolvoval s Charlotte-L v jezdeckém areálu v Herouticích. Byl to parkur do 80 centimetrů a vzpomínám si, že ta jízda trvala dlouhé čtyři minuty. Byl to ale zajímavý první zážitek, a nakonec se ten celý den vydařil velice dobře.  
 

ČTĚTE TAKÉ: Kincl: Od začátku jsem měl jasnou vizi. Chtěl jsem do reprezentace

 
Kdo vás tedy podporoval a jezdecky vzdělával v průběhu vašich jezdeckých začátků? 
 
Velikou podporou jsou pro mě stále moji rodiče, kteří od začátku věřili, že se dokážu posunout dál a půjdu si za svým jezdeckým cílem. V mých začátcích jsem nejprve trénoval s Karolínou Polákovou. Později se rozvinula spolupráce se skokovým trenérem Davidem Fialkou a v dnešní době se drezurně zdokonaluji také pod vedením Denisy Vegrichtové.  
 
 
Co řadíte mezi své dosavadní nejcennější úspěchy?  
 
Jednoznačně sem patří moje účast na mistrovství Evropy v roce 2019. Vždycky mě potěší další dobrá umístění na mezinárodních závodech nebo při Pohárech národů. Moc rád také vzpomínám na své první CSIO ve Zduchovicích v roce 2019, v němž náš dětský tým zvítězil.  
 
 
S kolika koňmi jste mohl za svou, nepříliš dlouhou, kariéru startovat? Na kterého z nich vzpomínáte nejraději?  
 
Myslím, že to mohlo být přibližně jedenáct koní. Nejraději vzpomínám na svou první klisnu Charlotte-L, s níž jsem se učil opravdu úplné jezdecké začátky. Překonali jsme spolu první křížky a následně mě dostala i do většího skákání.  
 
 
Jaké byly vaše prvotní jezdecké ambice? Čeho byste rád dosáhl do budoucna?  
 
Na začátku jsem žádné moc velké ambice neměl. Postupně se to však vyvíjelo a začalo to k tomu sportu více směřovat. Nejprve jsem měl koně v pronájmu a ukázalo se, že mě to skutečně baví a následovalo pořízení mé první vlastní klisny. V této době bych chtěl podávat kvalitní výkony a sbírat dobrá umístění v juniorské kategorii. Takovým největším cílem pro mě zůstává start na mistrovství Evropy juniorů.  
 
 
Foto archiv Viktora Skuteckého  K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE