reklama 11D

Prague Lions začali v Saint Tropez druhým místem. Pokračují s nulou

 19.05.2022 22:53 | AUTOR |
FOTOGALERIE

ikonka

Parkurový tým Prague Lions skvělým způsobem zahájil účast při pátém kole Global Champions League, které se koná na Azurovém pobřeží u Saint Tropez. První část dvoukolové soutěže absolvovali bez penalizace, stejně jako Stockholm Hearts.

reklama 12C

 
Pouze dvěma celkům se podařilo ve čtvrtek 19. května absolvovat úvodní část Global Champions League v Saint Tropez bez jediného trestného bodu. Mezi nimi jsou i Prague Lions, které reprezentovali Niels Bruynseels na třináctiletém valachovi Delux van T & L a Pieter Devos v sedle patnáctileté klisny Mom´s Toupie de la Roque. 
 
Součet časů 141,69 znamená pro Pražské lvy průběžné druhé místo za vedoucími Stockholm Hearts. Jejich zástupci Malin Baryard-Johnsson na čtrnáctileté klisně H&M Indianě a Peder Fredricson Catch Me Not S taktéž ani jednou nechybovali, ale čas měli 138,05 sekundy. Díky tomu budou v sobotu startovat až jako poslední, což jim dává určitou výhodu v tom, že již budou znát výsledky všech soupeřů. 
 
„Byl to pro nás skvělý den. Indiana byla včera při opracování docela divoká a dnes v tom trochu pokračovala, ale při skákání do toho dává srdce a já jsem naprosto šťastná. Zdejší aréna je velmi rozdílná oproti té z minulého týdne v Madridu. Je pro mě dobře, že je zde menší kolbiště, díky čemuž mám trochu větší kontrolu. Doufám, že nám to pomůže,“ zmínila Malin Baryard-Johnsson.
 
Její kolega z týmu a současná světová jednička Peder Fredricson dodal, že je velmi rád za vedoucí pozici pro druhé kolo soutěže. „V sobotu uděláme maximum pro to, abychom si vedení udrželi. Samozřejmě budeme trochu pod tlakem, jelikož chceme zajet opět co nejlépe. Je to pro nás důležitá soutěže, a navíc tu máme všechny přátele, majitele týmu a sponzory.“
 
Pět družstev má na svém kontě čtyři trestné body po jedné chybě. Jsou jimi Paris Panthers, Shanghai Swans, London Knights a Madrid in Motion. Další čtyři si nesou osmibodovou zátěž. Mezi nimi jsou například i Hamburg Giants, kteří zaujímají v průběžném pořadí druhou příčku. Lídři tabulky jsou však tentokrát na tom ještě hůř. Berlin Eagles nasbírali v součtu devět bodů, a to jim nedává mnoho nadějí na výraznější bodový zisk. Toho by rádi využili zmínění Stockholm Hearts. Doufají, že by z třetího řádku mohli poskočit o něco výš. Na Berlínské orly však aktuálně ztrácejí 27 bodů, což je poměrně hodně. 
 
Jak to celé dopadne, to bude možné sledovat v sobotu od 14:15 hodin. Soutěž GCL odvysílá živě s českým komentářem stanice Nova Sport 2 a Voyo.cz. V 17:45 celý mítink vyvrcholí Longines Global Champions Tour Grand Prix Saint Tropez a vysílat ji bude pro změnu televizní kanál Eurosport. Přenos začne již v 17:25 hodin. Po této soutěži se dovíme jméno pátého držitele zlaté vstupenky do Super Grand Prix 2022. Ta se odehraje v sobotu 19. listopadu při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně. Další podrobnosti jsou na webech www.pragueplayoffs.com a www.gcglobalchampions.com, kde je též možné sledovat všechny soutěže prostřednictvím live streamu GCTV.
 
Foto: poskytlo tiskové středisko Global Champions
Zdroj: tisková zpráva Global Champions


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE