Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11A

Posledního rozloučení se zúčastnil také královnin oblíbený poník Emma

 19.09.2022 23:23 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Mezi velmi dojemné chvíle během posledního rozloučení s britskou královnou Alžbětou II. patřil moment, kdy smuteční průvod vcházel do areálu hradu Windsor krátce před rodinnou bohoslužbou v kapli svatého Jiří. Stál tam její oblíbený poník Emma.

reklama 12C

 
Posledního rozloučení s královnou Alžbětou II. se zúčastnil také poník Carlton Lima Emma, který byl přítomen ve chvíli, kdy smuteční průvod vcházel do areálu hrdu Windsor. 
 
Emmu držel hlavní ošetřovatel koní z královniných stájí Terry Pendry, který s Alžbětou II. pravidelně jezdil na koních. Na Emmě byla královna vyfotografována ještě v den jejích 91. narozenin. V posledních letech pro své vyjížďky využívala právě fellské poníky, kteří jsou známí svou silou a temperamentem. Čtyřicet let byla také patronkou Fell Pony Society.
 

Psali jsme: Alžběta II. koně milovala. Obdržela cenu za zásluhy o rozvoj jezdectví

 

„Je to jen pár měsíců, co byla královna viděna na koni v parku. Mnoho lidí dnes připomínalo, že dvěma velkými vášněmi královny Alžběty II. byli koně a psi,“ uvedl David Dimleby ve vysílání BBC. Také její dva corgiové Candy a Muick se s královnou přišli rozloučit osobně.
 
Foto: BBC
Zdroj: BBC a Eurodressage


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE