reklama 11C

Ponntos impozantně ovládl pařížskou grupu 3, Mauricius prodloužil sérii

ikonka

Dva koně v českém tréninku nadchli v neděli na zahraničních drahách. Hvězdný sprinter Ponntos exceloval v Paříži a jako první v tuzemské historii zopakoval triumf ve stejném grupovém dostihu. Další šampion Mauricius opět nenašel přemožitele v Meranu.
12.05.2024 23:38  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: poskytl France Galop  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

Další velký výkon předvedl v neděli na pařížském závodišti Longchamp úřadující Kůň roku Ponntos. Šestiletý hřebec majitelky MUDr. Evy Nieslanikové podruhé v kariéře vyhrál grupu 3 Prix de Saint-Georges (1000 m, 80 000 eur) v kvalitním čase 0:55,58.

V dostihu na přímé dráze, který předloni ovládl s Frankiem Dettorim, ho tentokrát vedl Mickael Barzalona. Ponntos předvedl tradičně bleskovou startovní reakci a odpoutal se o délku a půl od soupeřů. U mezníku 400 metrů se do něj Barzalona opřel, ale svěřenec trenéra Miroslava Nieslanika měl stále dost sil a v závěru dokonce navýšil svůj náskok před druhou Makarovou na 2 1/2 délky. Zvládl to navíc o pět setin sekundy rychleji než v roce 2022.

 

Čtěte také: San Sebastian se nelekl "přesily". Velká jarní cena měla nečekaný doběh

 

Pro Ponntose je to již čtvrté vítězství v dostihu se statusem blacktype. Kromě dvou edicí pařížské grupy 3 má na kontě ještě kilometrová listed v dubajském Meydanu a v Miláně. Jako vůbec prvnímu koni v českém tréninku se mu však podařilo zopakovat úspěch ve stejném grupovém dostihu.

Centrála Tušimice u Kadaně prožila v Longchamp celkově úspěšné odpoledne, kvalitní výsledek totiž zaznamenal i její druhý zástupce Sadalbari. Čtyřletý valach, naposledy druhý ve dvojkovém Memoriálu Pavla Kubína, odvodil pod nejvyšší váhou v poli 60 kg classe 3 Prix de la Folie Mericourt (1400 m, 22 000 eur) a až do posledních metrů se udržel ve hře o nejvyšší příčky. V cíli bral s Benjaminem Mariem těsné třetí místo krk za vítězem.

Na nedělním mítinku v Meranu zaznamenali dvě vítězství žokej Josef Bartoš, trenér Josef Váňa mladší a stáj Scuderia Aichner SRL. Fenomenální bělouš Mauricius nenašel přemožitele podeváté za sebou, tentokrát ovládl proutěnkářské listed Premio Chivas Regal (3500 m, 22 000 eur).

Při úspěšné obhajobě loňského triumfu zdolal o dvě délky druhého Ocean Lifea, další český zástupce Igor následoval na čtvrté pozici. V krosu Premio Giulio Coccia (4100 m, 12 000 eur) si po výborném Bartošově výkonu doběhla důrazným finišem pro vítězství Santa Klara, Prince d’ Orage skončil čtvrtý.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE