reklama 11A

Zemřel Petr Vozáb, vítěz Velké pardubické a mistr vozatajského sportu

ikonka

Ve čtvrtek české jezdectví přišlo o jednu z nejvýraznějších dostihových a vozatajských osobností. Petr Vozáb navždy opustil komunitu koňařů ve věku 68 let. Byl dlouholetým zaměstnancem hřebčína v Kladrubech a vítěz Velké pardubické z roku 1985.
09.05.2024 20:36  |  Autor: Josef Malinovský  |  Foto: Foto: Gabriela Pilařová, Ivan Krejza, Dalibor Gregor, další foto poskytl Národní hřebčín Kladruby nad Labem  |  Rubrika: Ostatní  | 
VIDEO
AKTUALIZOVÁNO
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 
Jen málo jezdců se dokázalo ve své sportovní kariéře výrazně prosadit ve dvou zcela odlišných disciplínách. Patřil mezi ně Petr Vozáb, který tento svět navždy opustil ve čtvrtek 9. května ve věku 68 let.
 
Dlouhá léta byl zaměstnancem hřebčína v Kladrubech nad Labem. Aktivně se věnoval dostihům a později vozatajskému sportu. „V překážkových dostizích v kladrubských černobílých barvách sedlal koně jako Ambrozia, Bahira, Cetka, Vitamin, Javor, Olin nebo Vestec. Nejvíce úspěchů měl však s kladrubským odchovancem Festivalem, se kterým v roce 1985 slavil vítězství ve Velké pardubické a řadu dalších umístění v tomto nejtěžším překážkovém dostihu,“ zmínili zástupci Národního hřebčína Kladruby.
 
Velmi úspěšný byl Petr Vozáb i v rámci své vozatajské kariéry. Se čtyřspřežím starokladrubských koní získal několik mistrovských titulů a předních umístění při mezinárodních závodech. „Velmi úspěšné bylo například i jeho předvedení uherské pošty s kladrubskými bělkami na Jezdeckých dnech. Je i českým rekordmanem v počtu zapřažených koní,“ připomněl ředitel kladrubského hřebčína Jiří Machek unikátní dvaadvacetispřeží z roku 2008 vedené právě Petrem Vozábem.
 
V posledních letech se pan Vozáb věnoval také přípravě kurzů při závodech spřežení. Naposledy jím navrženou tratí vozatajové projížděli při únorovém Zimním jezdeckém poháru v Tlumačově. Na finálové závody tohoto seriálu již ze zdravotních důvodů nedorazil. Čest jeho památce!
 
Zdroj: Národní hřebčín Kladruby nad Labem
 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE