reklama 11A

Lokotrans ve velkém stylu: Vítězství a dvě umístění ve Francii za jeden den

ikonka

Vítězství čtyřleté Bonity de la Serre a další dvě umístění s nedávno získanými koňmi si ve čtvrtek připsali na francouzských drahách stáj Lokotrans a trenér Luboš Urbánek. Čeští koně se umístili i na rovinových mítincích v Dortmundu a Magdeburku.
09.05.2024 20:20  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: poskytl France Galop  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

Stáj Lokotrans ve čtvrtek poprvé ukázala trojici svých nedávných překážkových akvizic a tým kolem trenéra Luboše Urbánka mohl být více než spokojen. Během několika hodin vytěžil na francouzských drahách jedno vítězství a dvě další umístění.

Nejlépe si vedla čtyřletá hnědka Bonita de la Serre, kterou majitel Karel Jalový koupil po lednovém prodejním dostihu v Pau za 11 222 eur. V proutěných překážkách Prix les reformes des Courses de Chazey (3800 m, 29 000 eur) v Lyonu Parilly klisna pod Nicolasem Gauffenicem nastoupila za předposlední překážkou a v závěru uhájila vítězství o půl délky před Neptune du Luy. Na triumf české zástupkyně se vyplácel kurz 94:10.

O rok starší valach Joli Look, získaný v říjnz za 18 223 eur ve Fontainebleau, přidal na stejné dráze a se stejným jezdcem druhé místo v proutěných překážkách classe 3 Prix au-dela des Pistes (3800 m, 26 000 eur). Svěřenec Luboše Urbánka ztrácel 2 délky na vítěze Infra Rouge, od něhož dostával čtyři kilogramy.

 

Čtěte také: Úvodní cross country Koroka ovládl Coupstar, Kocman slavil hattrick

 

A do třetice odstartoval úspěšně českou etapu své kariéry i čtyřletý Jack Top. Hnědák koupený po lednovém vítězství v Pau za 18 255 eur cestoval do Lion d'Angers a obsadil čtvrtou příčku v proutěných překážkách classe 3 Prix du Domaine d' Avrille (3700 m, 26 000 eur). V jeho sedla byl Axel Lepage a na vítěze mu chybělo 10 délek.

České stáje se zúčastnily i dvou čtvrtečních rovinových mítinků v Německu. Z dvojice trenéra Jana Ráji a stáje Arenzo v Dortmundu byla úspěšnější Twilight Bay, která pod Senanem Macredmondem finišovala třetí ve čtyřkovém handicapu Preis der Filiale Hombruch (1200 m, 5000 eur), čtyři délky a krk od lehkého vítěze Nero Imperator.

Queen Of Cartes změřila síly s dvojkovou konkurencí v Preis des Immobilien-Centers (1400 m, 13 000 eur), ale s Lucií Fialovou byla brzy poražena a doběhla poslední třináctá s odstupem za polem. Třetí v tomto dostihu skončil Planteur’s Whiskey s Michaelou Musialovou, v současné době trénovaný Andreasem Wöhlerem.

V Magdeburku se konal smíšený dostihový den, kombinující cvalové dostihy pro amatérské jezdce a klusáckou část. Ve čtyřkovém Preis der Busse Bau GmbH (1550 m, 5500 eur) si připsal druhé místo veterán Donn Clifs s amatérkou Kateřinou Bílkovou, zatímco Gilby pod Pavlínou Kašparovou skončil devátý.

Ve stejné kategorii získala dotovaný výsledek ještě Blue Queen, jež na 2050 metrů obsadila vzdálenou pátou příčku s Annou-Lenou Weidlerovou. Fanush s Bílkovou skončil šestý na 1300 metrů.

Z českých zástupců startujících ve středu na francouzských drahách se umístil jen Tough Times z vlastní stáje Josefa Váni mladšího. V proutěných překážkách classe 4 Prix du Haut Koenigsbourg (3600 m, 23 000 eur), classe 4 pp čtyřletých ve Štrasburku doběhl čtvrtý.

Nedařilo se rekonvalescentovi Cote Jardinovi ze stáje Cajdašrot v Lyonu Parilly, v Quinté+ handicapu Grand Prix de Lyon Parilly (240 m, 53 000 eur) v závěru klesl na čtrnácté místo. Ultimate Fight byl devátý v prodejní classe 4 na 1600 metrů a Carlo Biraghy zaznamenal stejný výsledek v classe 3 na 2400 metrů. Oba svěřence trenéra Zdena Koplíka odjezdila Perrine Cheyer.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE