reklama 11D

Volný kůň v Pardubicích skočil do diváckého sektoru, čtyři lehce zranění

ikonka

Splašený kůň ve středu v Pardubicích přeskočil vnitřní i vnější bariéru cílové roviny a rozběhl se po diváckém sektoru před tribunami. Vrazil při tom mimo jiné do malého dítěte, které bylo převezeno do nemocnice na ošetření s lehkým zraněním.
08.05.2024 17:40  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Martin Cáp  |  Rubrika: Dostihy  | 
AKTUALIZOVÁNO
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

K nepříjemnému incidentu došlo ve středu během svátečního mítinku v Pardubicích. Volný kůň bez jezdce přeskočil dvě bariéry a dostal se do diváckého sektoru před tribunami, kde lehce zranil několik lidí včetně malého chlapce.

"Zdravotníci museli na místě ošetřit tři zraněné osoby, dvě z nich (dítě a pracovnici pořadatelské služby) převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Jejich zranění nejsou závažná, dítě je v pořádku," uvedla mluvčí Dostihového spolku Kateřina Nohavová. Krajské oddělení Pardubického kraje ve středu večer upřesnilo, že čtvrtým zraněným je muž, který se přihlásil dodatečně s tím, že sám vyhledá lékařské ošetření.

Dramatická situace se odehrála v závěru třetího dostihu odpoledne, steeplechase cross country IV. kategorie na 4300 metrů. Devítiletá hnědka Dylanka ztratila v první polovině tratě svého jezdce a vydala se po překážkovém kurzu. Zatoulala se až před Taxisův příkop, před jehož živým plotem byla natažena zábrana v podobě provazu. Pobíhající klisna se do něj nešťastně zamotala a splašila.

Ve snaze zbavit se nečekané přítěže následně přeskočila nejprve vnitřní bariéru cílové roviny a posléze se dostala i přes vnější bariéru tvořenou poměrně širokým živým plotem, cestičkou a hrazením z pletiva. V diváckém sektoru se posléze opět naplno rozběhla.

Hlasatel dostihového dne a také okolo stojící diváci se snažili hloučky lidí před tribunou hlasitě varovat. Ty se skutečně rozestoupily, ale malý chlapec podle záběrů České televize koni vběhl přímo pod nohy a klisna do něj vrazila. Spolu s ním vyběhlo ještě další dítě, které se naštěstí před koně nedostalo. Klisna poté proběhla kolem tribuny až ke vchodu do dráhy na úrovni cílového mezníku, při tom utrpěli zranění ještě pracovnice ostrahy a muž z publika.

Zatímco muže se zraněním kotníku ošetřil lékař na místě, ženu a chlapce záchranáři převezli do nemocnice. Podle informací serveru Jezdci.cz ze středečního podvečera dítě utrpělo šok, ale vážnější zranění se mu naštěstí vyhnula. V pořádku je i samotná Dylanka.

"Podobná nešťastná událost se na pardubickém závodišti stala poprvé. Pořadatelé se o zdravotní stav zúčastněných aktivně zajímají a přejí jim brzké uzdravení," uzavřel Dostihový spolek v tiskové zprávě.

 

 
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE