ŽIVĚ: 16. 8. skoky KMK Písek, od 20. 8. pony MČR, finále ZP, dostihy
reklama 11D

reklama

Ondřej Zvára: O mém vedení v žebříčku skokového poháru jsem nevěděl

 05.08.2020 10:29 | AUTOR: Pavlína Záhorová

ikonka

Sedmou Velkou cenu v rámci Českého skokového poháru hostí v neděli 9. srpna Hradištko u Sadské. V průběžném pořadí je ve vedení Ondřej Zvára, ten se však hodlá ve zbytku sezony zaměřit již spíše na mezinárodní závody. Ve hře jsou finálové Hořovice.

reklama 12C

 
Od čtvrtka 6. srpna se v jezdeckém areálu Equus Kinsky v Hradištku u Sadské rozeběhne další mítink domácí parkurové extraligy – Českého skokového poháru. Ten vyvrcholí v neděli letošní sedmou Velkou cenou Hradištka. 
 
Ve vedení průběžného žebříčku je po šesti bodovaných kolech Ondřej Zvára, jehož jsme zvyklí sledovat spíše na zahraničních kolbištích. „To, že jsem ve vedení žebříčku, jsem nestihl zaregistrovat, ale je to příjemné zjištění. Nicméně vzhledem k dalším plánům se toho pro nás moc nemění. Jsem samozřejmě rád, že naše koně ve všech startech Českého skokového poháru vždy bodovali a vyhouplo nás to do čela vlastně jen díky čtyřem startům,“ reagoval Ondřej Zvára na informaci o současném stavu seriálového žebříčku.
 
O účasti v dalších kolech však vedoucí jezdec neuvažuje, ve hře je jedině závěrečný mítink v Hořovicích: „Plán jsme si udělali do Světového poháru CSI2*-W v Olomouci, a pak se uvidí, jak se rozjedou mezinárodní závody. Pokud se nerozjedou, určitě do Hořovic dorazíme, pokud již poběží, využijeme spíš mezinárodní závody.“
 
Vzhledem k tomu, že se v rámci tohoto seriálu uskuteční před finálovými Hořovicemi již jen dvě kvalifikační kola, a to v Hradištku a v Opavě, je reálná šance, že by se Ondřej Zvára mohl udržet v konečné čtyřce. O účasti v samotném finále však jezdec zatím nepřemýšlel. „Eventuální účast ve finálové čtyřce bych musel konzultovat s majiteli koní,“ uvedl Ondřej Zvára. Za ním jsou v pohárovém žebříčku Aleš Opatrný, Jan Štětina a Rudolf Doležal, jenž již od loňské finálové výhry avizuje, že další start v tomto vrcholu seriálu neabsolvuje a dá možnost ostatním jezdcům. Český skokový pohár totiž vyhrál potřetí ve své kariéře, navíc díky čtyřem bezchybným jízdám, což považuje za svůj maximální úspěch. 
 
O finálové starty tak budou moci bojovat i další jezdci v pořadí, jako např. Kateřina Veselovská, Sára Vingrálková, Kateřina Kučerová nebo loňská finalistka Lucie Strnadlová. Poprvé by se tak teoreticky mohlo stát, že by v TOP4 převažovaly ženy. 
 
Velká cena Hradištka proběhne v neděli 9. srpna na překážkách s výškou do 145 centimetrů a na start se chystá zhruba dvacet jezdeckých dvojic. Se svými koňmi hodlá dorazit například Jan Štětina, Jan Chýle, Ondřej Pospíšil či Karel Polák.
 
Zástupci Asociace Český skokový pohár i pro letošní sezonu naplánovali živé přenosy ze všech Velkých cen ČSP. Zkrácené záznamy finálových klání vysílá pravidelně Česká televize na programu ČT Sport. Další podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.
 
Foto Zenon Kisza / ČSP


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace