reklama 11C

O Pohár národů při CSIO3* v Praze je velký zájem. Dorazí patnáct týmů

 14.04.2021 21:56 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Jen pár dnů po CSI2*-W Prague Arena proběhne na parkurovém kolbišti v Chuchli druhý ročník prestižních závodů CSIO3* Prague Cup, které pořádá Czech Equestrian Team. V Poháru národů by mělo odstartovat 15 týmů. Rozpis nabízí celkem 16 soutěží.

reklama 12B
 
Prvním velkým vrcholem čtyřdenního mítinku CSIO3* Prague Cup v Chuchle Areně Praha bude páteční Pohár národů, ve kterém by mělo odstartovat 15 národních týmů. 
 
„V soutěži družstev by měly být zastoupeny Argentina, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Česká republika, Irsko, Itálie, Japonsko, Litva, Německo, Nizozemsko, Nový Zéland, Rakousko, Slovensko a Švédsko. Další tři národní federace jsou na čekací listině,“ uvedla ředitelka závodů Markéta Šveňková.
 
Ve středu 14. dubna Mezinárodní jezdecká federace schválila rozpis těchto závodů. Zahrnuje celkem 16 soutěží s celkovou dotací 220.200 eur. „Nejvýše dotovaná je nedělní Grand Prix, v níž si nejúspěšnější jezdci rozdělí 51.100 eur, 45.000 eur je pak v pátečním Poháru národů. Velmi pěkně dotovaná je sobotní Diamond Tour. V té se pojede o 38.000 eur a 25.400 eur je ve čtvrteční Diamond Tour i v nedělní Gold Tour,“ upřesnila Markéta Šveňková.
 

Psali jsme: Do Prahy přijede olympijský stavitel parkurů. Připraví kurzy v Chuchli

 
Hlavním rozhodčím závodů bude Čech Radovan Šalek, kterého doplní Ana Maria Jordao z Portugalska, Marysa Zoureli ze Švýcarska a Annika Pihl ze Švédska. Stavitelem kurzů se stane Španěl Santiago Varela Ullastres, jenž bude připravovat parkury také při letošních olympijských hrách v Tokiu. 
 
Jezdci mají možnost při těchto závodech splnit si kvalifikační kritéria jak pro olympijské hry, tak pro mistrovství Evropy 2021 či mistrovství světa 2022. Další podrobnosti a kompletní rozpis závodů najdete na adrese www.csiopraha.cz.
 
Foto Kateřina Návojová


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE