Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11C

Na poslední skok jsem si trochu zajela, uvedla vítězka Zimního poháru

 21.03.2022 00:05 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

Na rozdíl od soupeřů měla Darina Hochmanová v top finále Velké túry Zimního jezdeckého poháru ve skocích jen jednoho koně. I tak se jí podařilo v královické hale za sebou nechat Miloslava Příhodu, Lukáše Sojku a Kláru Hlaváčkovou.

reklama 12D

 
 
Osmý ročník Zimního jezdeckého poháru zakončilo v Královicích u Slaného parkurové finále ve třech soutěžních kategoriích. 
 
V Pony túře se tentokrát nejvíce dařilo Adéle Korousové s Nancy 3, která na parkuru stupně LP** předvedla dvě čisté jízdy. V celkovém pořadí tak skončila po zisku 20 bodů třetí. O dílčí druhé místo se dělily Eliška Perlíková na poníkovi Coolagh April a Sofie Romofová se Silverem 15. Romofová vedla žebříček právě před Perlíkovou o dva body, a tak se pořadí na nejvyšších příčkách nezměnilo.  
 
Small Tour vedl před závěrečným závodem v Královicích Miloslav Příhoda s maximálním počtem dvaceti bodů a po dvou precizních výkonech v sedle hřebce Remember Me 1 k nim přidal dalších dvacet. O vítězi této seriálové úrovně tak bylo zcela jasno. „Remember je rychlý kůň, ukázal to již v kvalifikacích Zimního poháru. Dnes jsem proto zvolil co nejkratší nájezdy a snažil se jet čistě a co nejrychleji. To se mi povedlo, takže jsem moc spokojen,“ konstatoval jezdec krátce po soutěži.
 
Za Příhodou se v neděli 20. března umístil v soutěži stupně L** na výšce 120 centimetrů Miloslav Vítek s Bonne Chance-2. K původním jedenácti bodům tak přidal dalších devatenáct a posunul se na konečný třetí řádek tabulky jezdců v Malé túře. Celkem o pět bodů více má Klára Hlaváčková, jež ve finále skončila hned za Vítkem. 
 
Hlaváčková uspěla i v Big Tour, v níž do finálové části soutěže postoupila se dvěma koňmi. Více než se Skipem se jí dařilo v sedle Cascuda Bono a ukořistila s ním body za čtvrté místo. Třetí a druhý byl Lukáš Sojka na koních Zacharias Altstream a Oscar Dos Santos. 
 
Také Miloslav Příhoda postupoval do top finále se dvojicí koňských svěřenců. I když s nimi byl rychlejší než jiné dvojice jezdců a koní, jedna chyba ho s nimi připravila o nejlepší umístění. Takto se musel spokojit nejen s dílčím pátým a šestým místem, ale i druhou pozicí v konečné verzi tabulky Velké túry Zimního jezdeckého poháru 2022 za Darinou Hochmanovou. 
 
„Věděl jsem, že je Darča velmi rychlá. Má velkou kobylu s velkým cvalem, tak pro mě bylo cílem otočit to úplně všude. Myslím, že jsem to i všude otočil, kde jsem chtěl, ale vždy jsme měli trochu smůly a bohužel to neklaplo,“ zhodnotil Miloslav Příhoda s dovětkem, že spokojenost s pěknými výsledky koní je spokojen a už se těší, že neméně úspěšně naváže i v nadcházející venkovní jezdecké sezoně. 
 
Darina Hochmanová sedlala Chiquitu-LS a měla z bezchybných účastníků nejkratší čas. „Já se dnes hlavně snažila nebýt nervózní a zajet dobře základní kolo. Ve finále je to o štěstí a o tom, jak člověk riskuje a zda se to povede, nebo nepovede. Mě se to povedlo. Dokonce jsem měla naplánovanou i kratší variantu kurzu, ale když jsem slyšela, že Míla má chybu s oběma koňmi, tak jsem jela spíš trochu na jistotu, a na poslední skok jsem si trochu zajela. Jinak jsem měla také v plánu otočit po sedmičce dřív a zkrátit si cestu na osmičku,“ zhodnotila vítězka. 
 
Poslední březnový víkend bude již ve znamení prvních venkovních jezdeckých závodů, které hostí Hradištko u Sadské a chystají se tam všichni tři nejlépe umístění jezdci Big Tour Zimního jezdeckého poháru. Jezdecký areál v Královicích u Slaného ožije opět v polovině dubna, kdy se tam koná první kolo Královické jezdecké ligy. Kompletní pořadí Zimního jezdeckého poháru 2022 najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz.
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE