reklama 11D


ME 2019: Evropská elita soutěží čtyřspřeží se sejde v Donaueschingenu

 02.03.2019 12:20 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Kontinentální šampionát čtyřspřeží se koná jednou za dva roky. Naposledy ho hostil Göteborg v roce 2017, takže se na další mistrovství Evropy vypraví letos, a to do německého Donaueschingenu. Dá se očekávat, že se představí i čeští reprezentanti.

reklama 12D
IJsbrand Chardon vyhrál poslední mistrovství Evropy v roce 2017. Foto: FEI / Caes Jakobsson
 
Ve dnech 15. - 18. srpna se bude v Donaueschingenu konat mistrovství Evropy čtyřspřeží. To probíhá jednou za dva roky, v mezidobí se koná mistrovství světa či Světové jezdecké hry. Fanoušci spřežení z České republiky i reprezentanti tak budou muset vyrazit na jihozápad Německa. Známý areál leží přibližně 20 km od švýcarských hranic.
 
Při posledním šampionátu ukázali svou sílu v této disciplíně Nizozemci. Zlato v individuální soutěži vybojoval IJsbrand Chardon, který s kolegy Theem Timmermanem a Koosem de Ronde bral také zlato v hodnocení týmů.
 
Druhé místo mezi jednotlivci obsadil Belgičan Edouard Simonet a třetí skončil Němec Christoph Sandmann. Němci a Belgičané se podělili o zbylé dvě medaile v týmech, jen v opačném pořadí. Stříbro získali němečtí vozatajové, bronz si odvezli Belgičané. Českou republiku reprezentoval Jiří Nesvačil mladší, který dokončil soutěž na výborné jedenácté příčce.reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace