reklama 11D


ME 2019: Souboj největších es o parkurové tituly zažije Rotterdam

 09.02.2019 11:59 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Evropa je společně se severní Amerikou co do parkurového skákání nejsilnějším kontinentem. Šampionát seniorů je tak přehlídkou špičkových sportovních výkonů v podání absolutní elity. Takovou podívanou zažije v srpnu nizozemský Rotterdam.

reklama 12B
Peder Fredricson při ME 2017. Foto: FEI / Claes Jakobsson
 
Irský tým a Peder Fredricson ze Švédska, to jsou zlatí medailisté z minulého mistrovství Evropy, které se konal v roce 2017 v Göteborgu. Vedle Fredricsona stanul na stupních vítězů nizozemský reprezentant Harrie Smolders a Ir Cian O´Connor. V družstvech skončili za Iry druzí Švédi a třetí Švýcaři.
 
Letošní šampionát proběhne ve dnech 19. - 25. srpna v nizozemském Rotterdamu. Vzhledem k tomu, že evropské země patří v parkurovém skákání ke světové špičce, čeká Nizozemí skvělý sport. Dá se předpokládat, že se představí také čeští jezdci, kteří před dvěma lety dojeli v týmovém klání dvanáctí. V jednotlivcích se vedl nejlépe Ondřej Zvára v sedle Cento Lana. Ve výsledkové listině figuruje na 39. místě.


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace