reklama 11C

reklama

Marek Klus po sedmi letech opouští Stáj Mustang. Usadí se v Gutech


ikonka

Po vzájemné dohodě odchází po sedmi letech ze Stáje Mustang Marek Klus, který by se rád nově zaměřil na budování vlastního jezdeckého areálu a koně, kteří mu dorůstají na pastvinách. Sport jako takový pro něj nyní nebude stěžejní záležitostí.

reklama 12D
 
Český reprezentant Marek Klus plánuje ke konci listopadu ukončit spolupráci se Stájí Mustang. Informaci jako první publikoval s odvoláním na sdělení majitele stáje Vojtěcha Csabiho web Ikun.cz. Sám jezdec tuto skutečnost redakci Jezdci.cz potvrdil s tím, že by se rád aktuálně zaměřil na budování vlastního zázemí v nedalekých Gutech. Ty jsou od Lučiny vzdálené necelých dvacet kilometrů. 
 
Některé koně v Mustangu po něm převzala Nikola Bielíková a konkrétně v sedle Carisona se představí např. během galashow světového poháru Global Champions Prague PlayOffs v libeňské O2 areně. Startovala s ním již při poslední Velké ceně Českého skokového poháru 2019 v Martinicích u Březnice, kde s ním základní kolo překonala s jednou chybou. 
 
V Gutech u Třince, kde se nachází areál přítelkyně Marka Kluse Mirky Škanderové, by rád rozšířil současné zázemí několika boxů a pastvin o jízdárnu. Energii hodlá v následujících letech směřovat spíše do vlastních mladých koní, a to i v případě, že to bude po nějaký čas na úkor vyššího sportu.
 
„V Mustangu jsem získal spoustu zkušeností, užil jsem si práci s koňmi i sport, sám jsem si organizoval trénink. Skočil jsem si pět hvězd, vyhrál jsem několik Velkých cen na národních i mezinárodních závodech a získal zlatý odznak. Budu tedy na posledních sedm let vzpomínat určitě rád,“ shrnul své dosavadní působení ve stáji Vojtěcha Csabiho Marek Klus.
 
Archivní foto Josef Malinovskýreklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace