reklama 11B

reklama

Češi se těší do Olomouce. Je tam nejlepší atmosféra, říká Marek Klus

 17.06.2019 12:07 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Ve středu 19. června odstartuje v olomouckém Equine Sport Centru šestý ročník parkurových závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc, jež jsou započítávané do Světového poháru. Mítink je velkou příležitostí i pro domácí jezdce, kterým se tam každoročně daří.

reklama 12A

 
Bezmála sedmdesát českých účastníků figuruje na seznamu startujících při J&T BANKA CSI3*-W Olomouc 2019. Nechybí mezi nimi i jezdci, kteří se v minulém ročníku blýskli výbornými výkony. Do Olomouce si tradičně našel cestu Marek Klus, který se loni v hlavní soutěži Grand Prix FEI World Cup umístil na druhé příčce. Sedlal tehdy Carisona, s kterým plánuje účast i letos.
 
„S Carisonem počítám letos znovu pro Diamond Tour a Grand Prix. Bohužel se mi zranil další zkušený kůň Al Cambero, jehož nahradí Sabelius. S ním se ovšem chystám jen do nižších soutěží. Naděje vkládám do Solidata v túře pro mladé koně. Loni jsme sahali po vítězství a v této sezoně prokazuje výbornou formu. Je rychlý a pozorný.“ říká Marek Klus.
 
Formu koní si pochvaluje také člen národního týmu Ondřej Zvára. „Jak Chaccolan tak Quimero-M se ukázali ve skvělé kondici na nedávných čtyřhvězdových závodech v Poznani a Mnichově. Pro Velkou cenu počítám s Quimerem, s nímž jsem byl před rokem třetí. Pokud by se Chaccolan jevil během olomouckých soutěží lépe, nebráním se do Grand Prix jít s ním,“ shrnuje Ondřej Zvára s tím, že jeho TOP kůň Cento Lano odpočívá před olympijskou kvalifikací, jež proběhne koncem června v Budapešti. 
 
Všechny účastníky čeká změna na pozici stavitele parkurů. Pozvání přijal Ital Uliano Vezzani, který staví většinu parkurů pro prestižní sérii Global Champions. Oba zmínění Češi jeho práci už znají. „Myslím, že není třeba mít zvláštní respekt, na jeho parkury se těším, je to špička. V Olomouci vždy stavěli výborní stavitelé,“ říká Marek Klus. Ondřej Zvára se těší také: „Jeho kurzy jsem ve světě zažil už několikrát. Je to citlivý stavitel, který po prvním dni přesně zmapuje startovní pole. Bude to závan kvality. Věřím, že parkury budou přesně tak, jak mají být. Jeho jméno beru jako velké plus mítinku.“
 
Dalším pozitivem, které všichni účastníci pravidelně vyzdvihují, je povrch olomouckého kolbiště a atmosféra závodů. „Je to takové rodinné prostředí. Lepší diváckou kulisu jsem snad nikde nezažil,“ hodnotí Marek Klus. Ondřej Zvára se do Olomouce také rád vrací. „Jsem vždy spokojen s organizací, povrchem i skladbou soutěží. Rádi se vracíme i proto, že majitelka koní paní Hana Rechová, jejíž koně jezdím, se v Olomouci narodila,“ dodává jeden z nejlepších českých reprezentantů.
 
Soupiska čítá i další zajímavá česká jména. Těšit se můžeme na výkony dvojnásobného vítěze Českého skokového poháru Rudolfa Doležala nebo loňského finalisty Jana Štětiny, jemuž se letos povedlo v rámci seriálu vyhrát už dvě Velké ceny. CSI3* Olomouc do kalendáře zařadil i Vladimír Tretera, Zdeněk Žíla či Jiří Hruška.
 
Úspěchy sbírají v Olomouci pravidelně i naši junioři v CSIJ a mladí jezdci v CSIU25 European Youngster Cupu. V juniorské Grand Prix 2018 se dařilo Lindě Portychové, Sofii Najmanové a Sáře Vingrálkové, které si účast v túře zopakují i tentokrát. Mezi jezdci U25 budou želízkem v ohni Kateřina Kučerová nebo Tina Šalková, jež loni vyhrála jednu ze soutěží v túře European Youngster Cupu.
 
Závody J&T BANKA CSI3*-W Olomouc se konají od 19. do 23. června a nabídnou čtyřiadvacet soutěží v osmi túrách. Kompletní startovní i výsledkové listiny najdete na internetových stránkách www.csiolomouc.cz, kde bude umístěn také odkaz živý on-line přenos.reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace