reklama 11A

reklama

Kdy začne sezona? Dostihové vedení se sešlo s Vojtěchem i Prymulou

 23.04.2020 13:35 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Termín začátku dostihové sezony bude zveřejněn minimálně dva až tři týdny před prvním mítinkem, tři dny od oznámení termínu budou publikovány upravené propozice. Ve čtvrtek to oznámil prezident Jockey Clubu ČR Josef Bečvář.

reklama 12D
Prezident Jockey Clubu ČR Josef Bečvář ve čtvrtek odpoledne publikoval stanovisko, podle něhož zůstává nejbližší reálná varianta začátku dostihové sezony 17. květen. Další připravené pracovní varianty zůstávají po dohodě s pořadateli neveřejné.
 
"Důvodem našeho jednání je, že v případě nedodržení termínů začátku sezóny nechceme účastníky dostihového provozu uvést v omyl," uvedl Bečvář v reakci na některé ohlasy z dostihové scény, volající po zveřejnění pracovních termínů.
 
Dostihová autorita prozatím kvůli restrikcím spojeným s nouzovým stavem a omezením pohybu osob zrušila původně plánované dostihové dny až do 16. května.
 
"Termín začátku sezony bude zveřejněn minimálně dva až tři týdny před prvním dostihovým dnem. Do tří dnů od zveřejnění tohoto termínu bude následovat zveřejnění propozic," dodal Bečvář a připomněl, že nepotvrzenou termínovou listinu zatím zveřejnilo pouze Německo.
 

Potvrzeno: Francie uzavře dostihy cizincům, zatím do konce května

 
Prezident Jockey Clubu v úterý projednal návrh opatření s náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou. Ve středu se dostihová delegace tvořená Bečvářem, ředitelem Chuchle Areny Praha Martinem Peckou a ředitelem Dostihového spolku Jaroslavem Müllerem setkala s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a poslanci Milanem Hniličkou a Janem Řehounkem.
 
"Na tomto setkání byl projednán návrh Jockey Clubu ČR k možnosti zahájení sezóny dne 17. května ve Velké Chuchli za zavřenými dveřmi. Zároveň jim byly předány podkladové materiály k dalšímu posouzení, ke kterému by mělo dojít na začátku příštího týdne," upřesnil Bečvář.
 
V příštích dnech tak padne definitivní rozhodnutí jak o startu sezony, tak o příchodu nového generálního partnera Jockey Clubu ČR, který podle Bečváře čeká na potvrzení termínu začátku sezony a je připraven na spolupráci.
 
 
Ilustrační foto: Marek Sekáč


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace