Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11B

reklama

Jezdectví 2020: Skokoví mistři nejen z Martinic. Tretera zářil nejvíc

 05.01.2021 11:30 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Pandemie koronaviru Covid-19 poznamenala celou sportovní sezonu 2020, v níž došlo k mnoha termínovým posunům i rušení významných jezdeckých akcí. Parkuroví jezdci se však nakonec dočkali všech třech plánovaných mistrovství České republiky.

reklama 12C

VIDEO SLEDUJTE ZDE (KLIKNĚTE)

 
Chuchle Arena Praha hostila od 7. do 9. srpna republikový šampionát dětí a juniorů v parkurovém skákání. O vítězích v kategoriích jednotlivců se rozhodovalo v neděli, kdy dvojice nastupovaly do třetích kol a následně i do rozeskakování o medaile. 
 
V mistrovské soutěži dětí absolvovalo s nulou na bodovém kontě všechna tři kola hned devět dvojic a čtyři zopakovaly bezchybný výsledek i v rozeskakování. Jedna chyba na zkráceném parkuru připravila o prvenství Natálii Libichovou s Venezií, jejíž čas 31,51 byl ze všech nejrychlejší. Nakonec se z mistrovského titulu radovala Adéla Dvoranová s Balantýnkou. Ta projela cílem v čase 32,79 sekundy. Druhý nejlepší výsledek předvedla dvojice Štěpánka Mašková a Kairo, která také dokončila rozeskakování bez trestných bodů. Na třetí místo pak dosáhla reprezentantka hostitelské společnosti V Team Prague Arena Kristina Vítek s hřebcem Starpower. Jen 6 setin vteřiny dělilo od bronzu Sarah Dajbychovou s Allo Allo.
 
V kategorii mladších juniorů do rozeskakování pokračovaly pouze tři bezchybné dvojice ze všech základních kol mistrovské soutěže. Natálie Kovářová s Chacco-To zapisovala čtyři trestné body v čase 41,54 a skončila tak třetí. Daniel Hakr s Dennym byl sice o téměř tři sekundy pomalejší, ale nechyboval a mohl se radovat ze stříbrné medaile. Nikola Egrová s Quiliscou protnula cílovou čáru v čase 40,47 sekundy a taktéž nechybovala, což pro ni znamenalo zlato a mistrovský titul.
 
V soutěži starších juniorů diváci mohli sledovat hned dvě rozeskakování. To o bronz vyhrála Lucie Melmerová s Lorettou. V závěrečném boji o nejcennější kov se nedařilo podle představ Anně Lani Novak s Last Minute, díky čemuž vyhrála Anna Kostková s Clintgoldem, přestože na zkráceném parkuru inkasovala čtyři trestné body.
 
Dva týdny po pražském šampionátu dětí a juniorů změřili ve středočeských Zduchovicích síly jezdci na ponících. V kategorii dětí ve věku od 11 do 13 let na ponících s výškou do 135 centimetrů zvítězil v napínavém rozeskakování Albert Písařík s Fíkem.
 
O medaile se rozeskakovali i stejně staří účastníci soutěže s poníky vysokými do 148 centimetrů. Bezchybná a ze všech nejrychlejší byla Tereza Abíková, která startovala na Omarovi. V nejstarší kategorii jezdců do 16 let, kteří startují již pouze na větších ponících, předváděly skvělé výkony sestry Kristina a Anna Marie Vítkovy. Zatímco Kristina s Kamirez kvůli pomalejšímu času v rozeskakování skončila na třetí příčce, Anna Marie s poníkem Mateo projela cílem o více jak čtyři sekundy rychleji a soutěž vyhrála. Druhá byla Kateřina Růžičková v sedle Don Pira.
 
Výrazný posun termínu v souvislosti s opatřeními proti pandemii covidu-19 zaznamenalo mistrovství České republiky jezdců do 25 let a seniorů. To proběhlo nakonec až během prvního říjnového víkendu a místem jeho konání byly Martinice u Březnice.
 
Prvním z nedělních vrcholů šampionátu byla soutěž pro jezdce do 25 let. Do finálového třetí kola vstupovaly tři jezdkyně s čistým kontem. Pod tlak je nedělní bezchybnou jízdou pouze s jedním trestným bodem za čas dostala Linda Portychová. Ta tak měla Copin´s Boyem po třech kolech na kontě pouze dva trestné body. S jednou chybou pak byl za ní Daniel Pospěch s Non Stop Novaequi, který v neděli dokončil bezchybně a v čase. Natálie Ulčová s Demontem nakonec přivezla 16 trestných bodů a vypadla z elitní pětice. Velmi nadějně vypadala jízda Terezy Svobodové s Briatnií, avšak chyba na vodě znamenala 4 trestné body. Poslední na startu byla Mariana Michlíčková v sedle Leeve Junga. Svěřenkyně Aleše Opatrného dokázala předvést výbornou jízdu a s pouhým jedním trestným bodem za čas se radovala z vítězství. Druhá tak skončila loňská mistryně Linda Portychová s Copin´s Boyem. O třetí místo se rozeskakovali Daniel Pospěch a Tereza Svobodová. Lepší výkon nakonec ve vypjatém rozeskakování podal Daniel Pospěch s Non Stop Novaequi a radoval se z bronzové medaile.
 
Napínavou podívanou přineslo třetí kolo kategorie žen, jež výrazně zamíchalo konečným pořadím. Třetí místo obsadila Lucie Strnadlová s Quapetou, která zaznamenala v součtu pět trestných bodů. V neděli přitom zapisovala pouze jeden trestný bod za překročený čas. Druhé místo získala v třetím kole jednou chybující Michala Hanuščinová s Quentinou-H. Téměř všechny její soupeřky, které měly stejnou výchozí pozici, chybovaly opakovaně. Aneta Paličková s valachem Conwalem skončila pátá, Kateřina Hanušová s Concertou sedmá, Tereza Mücková s Kentucky Air se dokonce propadla až na 16. místo a Kateřina De Jagerová s Candy Boyem poslední kolo ani nedokončila a skončila čtyřiadvacátá. Pouze jediná jezdkyně, a to Sára Finsterle s valachem Cassital By Boris, dokázala překonat parkur bez chyb na překážkách a k zisku titulu ji stačil i jeden trestný bod za překročení času.
 
Skvělého sportovního zážitku se dočkali diváci i v samém závěru mítinku, který patřil třetímu kolu nejobtížnější kategorie jednotlivců. Třetí nejlepší výkon předvedl Kamil Papoušek. S Warnessem dokončil v neděli bezchybně a v součtu 4 trestné body stačily na bronzovou medaili. Naopak Ondřej Zvára s Quimerem závěrečnou část soutěže po chybách nedokončil, stejně jako favorizovaný Aleš Opatrný postupující do nedělního klání s Carmanem. Krásné druhé místo vybojovala Tereza Veselá s valachem Ferrari, když ani jednou v mistrovské soutěži nechybovala a připsala si jen tři trestné body za překročení času. 
 
V medailové umístění původně doufal i předposlední na startu Sergej Motygin. Připravila jej o něj ovšem nečekaná komplikace. Na parkuru si vedl výborně, v závěru jízdy však přišlo zaváhání, kdy klisna Quasar při obratu na vodní příkop zatáhla na překážku mimo pořadí a jezdec jí v tom již nestihl zabránit. Po jejím překonání byla dvojice ze třetího kola mistrovské soutěže vyloučena. Vladimír Tretera s Gangsterem v/h Noddevelt vstupoval do martinického kolbiště jako poslední a mohl již jet relativně na pohodu. Jako jediný jezdec v tříkolové soutěži nezaznamenal žádný trestný bod a zaslouženě tak slavil titul mistra České republiky. Z Martinic si odvezl hned dvě zlaté medaile, neboť byl zároveň členem vítězného jihomoravského týmu.
 
Foto Kateřina Návojová


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace