Dvě překážková vítězství včetně listed získaly české stáje na nedělním mítinku na milánském San Siru. Výprava trenéra Josefa Váni mladšího v pařížském Auteuil tentokrát o přední příčky nebojovala, ale veze dotaci z dostihu Quinté+.
Nejcennějším úspěchem dne byl triumf šestiletého hnědáka Iva v listed proutěných překážkách Premio Giulio Caccia. Svěřenec trenérky Pavlíny Baštové v barvách majitelky Drahomíry Stejskalové tak navázal na dvě milánská vítězství z loňského podzimu a završil čistý italský hattrick.
Žokej Jan Faltejsek vedl Iva po velkou část z dvoumílové tratě na čtvrtém místě blízko vodícího Notti Magiche. V rozhodující fázi přišel s razantním nástupem, do cílové roviny točil s malým náskokem a v závěru odrazil o 1 3/4 délky útok domácího Live Your Life. Třetí finišoval Notti Magiche.
Druhé české vítězství bylo k vidění hned v úvodní cross country Premio Gignese, v níž jedenáctiletý Il Superstite pod Albertem Carrasim del Villarem při svém druhém letošním startu o tři délky zdolal bývalého tréninkového kolegu Starmakera. Tmavý hnědák stáje Scuderia Aichner SRL vyhrál na překážkách už po jedenácté.
V Miláně se představilo i několik hvězd loňské sezony. Jedničkový vítěz Portorikos ze stáje TVD a.s. doběhl čtvrtý v proutěných překážkách nezvítězivších. Loni dvakrát klasicky umístěná Achird s Milanem Zatloukalem uzavřela devítičlenný doběh condizionaty na 1800 metrů.
Trenér Josef Váňa mladší a jeho jezdecká jednička Josef Bartoš se v neděli vrátili do štědře dotovaných dostihů v Auteuil. Sternkranz se v Quinté+ listed steeplechase Prix Lutteur III (4400 m, 120 000 eur) dlouho držel jako obvykle v zadní části pole.
Bartoš se v posledním kilometru pokusil zlepšit si pozici, ale Sternkranz tentokrát nezachytil zrychlení nejlepších. Přesto získal 3000 eury honorované sedmé místo, více než 15 délek za vítězem Fanfaron Special.
Naopak bez šance tentokrát zůstal Capivari, který doběhl na vzdáleném devátém místě v grupě 3 Prix Hypothese (3900 m, 120 000 eur).
Ilustrační foto: Jan Faltejsek na snímku Ivana Krejzy