reklama 11A

Griezmann skóruje i jako majitel stáje. K dostihům mě přivedl táta, říká

ikonka

Fotbalista Antoine Griezmann, jedna z opor francouzské reprezentace na probíhajícím Euru v Německu, je velkým dostihovým fanouškem. V barvách jeho stáje se už vystřídali koně úspěšní na grupové scéně nebo klasická vítězka v Německu Txope.
09.07.2024 06:30  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Eri Chope  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

Zatím to není jeho turnaj. Francouzská hvězda Antoine Griezmann je na vrcholícím fotbalovém Euru zatím méně výrazný, než se očekávalo. Jeho Francie sice v úterý hraje první semifinále proti suverénnímu Španělsku, ale v dosavadním průběhu zatím nezvládla dát žádný gól ze hry a ani jeden z klíčových hráčů Atlética Madrid na tom nedokázal nic změnit.

O co klopotnější je v současné době Griezmannovo fotbalové štěstí, tím více se mu daří v roli dostihového majitele. Osmiletý Hooking, který byl vůbec prvním plnokrevníkem koupeným pro stáj Ecurie Griezmann, letos zopakoval svou loňskou bilanci dvou listed vítězství v Cagnes-sur-mer, doběhl čtvrtý v grupě 3 La Coupe a také třetí v Newcastlu při premiérovém startu Griezmannovy stáje na britských ostrovech. Celkem už nasbíral jedenáct vítězství.

"K dostihům mě přivedl můj táta Alain. Doma v Cluny jsme spolu pravidelně chodili na závodiště a vždycky jsme sázeli. Odmalička se mi slíbilo sledovat, jak lidé prožívají dostihovou vášeň, a také mě to chytilo," vzpomínal Griezmann, když se před třemi lety stal oficiálním ambasadorem francouzské sázkové společnosti PMU.

 

Čtěte také: Derby neděle ve střední Evropě: Naughty Peter na unikátní double nedosáhl

 

Griezmann se navzdory svému nabitému fotbalovému programu pravidelně objevuje v hledištích francouzských závodišť. Spolu s otcem sledoval mimo jiné první vítězství Enable v Ceně vítězného oblouku a kdykoli mu to čas dovolí, sleduje naživo výkony svých koní, které trénuje v Burgundsku Philippe Decouz.

Jako majitel vyhrává 33letý fotbalista šest až sedm dostihů za rok a je nutné přiznat, že měl dosud při svých nákupech šťastnou ruku. Jedním z jeho prvních reprezentantů, tenkrát ještě v partnerství s Ecurie Seyssel, byl vítěz grupy 3 Prix du Pin a současný plemeník Tornibush, který stále Griezmannovi patří. Na blacktype úrovni se prosadila i listed vítězka Knock On nebo v grupě 2 umístěná Yorokobi.

O zatím největší Griezmannův dostihový úspěch se však postarala za 310 000 eur vydražená Txope. Klisna pojmenovaná podle přezdívky fotbalistovy manželky předloni ovládla grupu 2 German 1000 Guineas a vystoupala na pozici klasické vítězky.

"Antoine neměl příliš času, protože zrovna nastupoval za francouzskou reprezentaci proti Chorvatsku, ale dostih samozřejmě sledoval živě prostřednictvím streamu. Byl naprosto nadšený a pro náš sport je samozřejmě skvělé, že máme lidi jako Antoine, kteří jsou navíc ještě úspěšní," řekl tehdy bloodstock agent Laurent Benoit serveru Thoroughbred Daily News.

Griezmann zdaleka není jedinou fotbalovou ikonou poslední doby, která propadla dostihům. Někdejší slavný anglický útočník Michael Owen věnuje po skončení aktivní kariéry hodně času svému vlastnímu tréninkovému středisku, sir Alex Ferguson vlastní celou řadu úspěšných rovinových i překážkových koní. Naopak jen krátce zůstal v turfu Wayne Rooney, jehož koni se nepodařilo vyhrát žádný dostih.
Apliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE