reklama 11B

Chyběl jen nos. Bonita de la Serre z Lokotransu opět zaujala ve Francii

ikonka

Doslova centimetry chyběly, aby byl úspěšný pondělní výjezd českých překážkových stájí do francouzského Clairefontaine korunován vítězstvím. Čtyřleté Bonitě de la Serre ze stáje Lokotrans přisoudila cílová fotografie mimořádně těsné druhé místo.
01.07.2024 20:54  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Eva Kopečná  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

Nicolas Gauffenic ve steeplechase pro čtyř- a pětileté klisny Prix de Vauville (3700 m, 37 000 eur) se svěřenkyní Luboše Urbánka dlouho vyčkával na pozici, ale v cílové rovině přišel s velkým speedem ve vnější stopě. Podle opakovaných záběrů France Galop proti cíli se zdálo, že to těsně stihl. Oficiální cílová kamera to ale viděla jinak - vítězná Kastell Sapi byla u mezníku o nos dříve než Bonita de la Serre.

Reprezentantka růžovo-bílých barev každopádně potvrdila dobrou letošní formu a ze tří dosavadních startů v barvách Lokotransu má na kontě vítězství, druhé a čtvrté místo.

Její stájový kolega Jack Top přidal pro centrálu Újezd u Boskovic třetí místo v proutěnkářském handicapu Prix Ville de Saint-Arnoult (3400 m, 40 000 eur). V sedle s Clementem Lefebvrem zaostal za prvním Chance de Ballon o pět délek.

Dotovaný výsledek zaznamenala i pravidelná účastnice francouzských prodejek Platina ze stáje Pegas. Šestiletá polosestra derby-vítězky Queen Of Beaufay doběhla pátá v prodejních proutěnkách Prix Ville de Touques (3600 m, 20 000 eur), 11 délek za vítězkou. Svěřenkyni Dalibora Töröka odjezdil Corentin Smeulders.

Naprázdno vyšel v Clairefontaine pouze ryzák Joli Look, jehož čekal nejtěžší úkol. V bohatě dotovaném Quinté+ steeplechase handicapu Prix Genybet Super Top 5 (3900 m, 110 000 eur) skončil pod Nicolasem Gauffenicem devátý.
Apliakce EQUINET
Stáhněte si aplikaci EQUINET a mějte všechny informace o koních jako první!
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE