reklama 11A


Farrington se loni učil po pádu chodit, letos vyhrál IJRC Top 10 Final

 14.12.2019 10:55 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Americký reprezentant Kent Farrington, který se loni po těžkém úrazu učil znovu chodit, je aktuálně v té nejlepší formě. Během dvou dnů v Ženevě dvakrát triumfoval. Vyhrál i Rolex IJRC Top 10 Final pro deset nejvýše postavených jezdců světa.

reklama 12D

Kent Farrington a Creedance. Foto: CHI Geneva

Dva významné triumfy během dvou dnů zaznamenal Američan Kent Farrington při CHI v Ženevě. Ve čtvrtek 12. prosince vyhrál prestižní Trophée de Genève s překážkami do 155 centimetrů. V sedle ryzáka Creedance porazil v rozeskakování dvanáct špičkových dvojic.
 
O den později se postavil s klisnou Austriou na start soutěže Rolex IJRC Top 10 Final, kterou každoročně absolvuje desítka nejvýše umístěných jezdců světa podle žebříčku FEI a opět nechyboval. Dvoukolovou stošedesátku dokázal překonat bez trestných bodů kromě něj už jen Ir Darragh Kenny na hřebci Romeo 88, byl však pomalejší, a tak to byl právě Farrington, jenž potvrdil vynikající zimní formu. Třetí místo bral s jedním trestným bodem Němec Christian Ahlmann v sedle bělouše Clintrexa Z.
 
Americký olympionik Farrington loni na jaře utrpěl při závodech na Floridě těžký pád. V rámci rekonvalescence se, podle svých slov, musel učit znovu chodit. Do sedla se na mezinárodních závodech vrátil už v letní části sezony 2018 a jeho forma stoupá. 
 

Výsledky z CHI Ženeva jsou ZDE
reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 22. 2. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 22. 2. od 9.00 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 1. část

• 22. 2. od 12.45 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 2. část

• 23. 2. od 9.45 hod.: předvýběr plemenných hřebců v Písku – ASCHK

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace