Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11D

Do Velké pardubické se přihlásilo sedmnáct koní, zájem mají i Irové

 22.09.2022 13:04 | AUTOR

ikonka

Talent, No Time To Lose, Lombargini, ale také hvězdy stáje Scuderia Aichner a bělouš irského trenéra Denise Hogana. Přihlášky na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou přinesly ve čtvrtek první signál, jak bude vypadat letošní startovní pole.

reklama 12A

Ve čtvrtek 22. září byly zveřejněny přihlášky na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na listině je sedmnáct jmen včetně zahraničních hostů. Nechybí obhájce loňského vítězství Talent, naopak schází jméno vítěze z roku 2019 Theophilose, který se zranil. Uzávěrka startovních listin a slavnostní losování startovních čísel se uskuteční v Praze v pátek 30. září 2022.

Startovní pole 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou začíná nabírat konkrétnější podobu. Z dvaadvaceti koní kvalifikovaných na Pardubickém závodišti je přihlášeno 14, zbývající trojici tvoří koně z Irska a z dostihové stáje Scuderia Aichner.

Nejvíce svých svěřenců přihlásil trenér Stanislav Popelka, který by rád na startu letošního ročníku Velké pardubické viděl vítěze poslední kvalifikace Imphala v doprovodu Lombarginiho a také dvanáctiletého Strettona, který je druhým nejstarším adeptem na start ve 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou.

Čtveřici koní posílají otec a syn Váňové. Ten starší chce uspět s vítězem z roku 2017 a nejstarším v poli, třináctiletým No Time To Lose a nováčkem ve Velké pardubické Dusigroszem. Váňa mladší je trenérem obou koní stáje Scuderia Aichner, jejíž koně běhají prioritně na italských drahách. Jde o devítiletého Brunch Royal a také sedmiletou Santa Klaru, která je zároveň jedinou klisnou na seznamu přihlášených.

Z Irska má zájem o účast v našem nejtěžším a nejstarším překážkovém dostihu trenér Denis Hogan s Young Dev. Osmiletý bělouš letos zvítězil nad kratšími proutkami v Punchestownu, že ale má vytrvalost ukázal při absolvování téměř 6900 metrů dlouhého dostihu v Uttoxeteru.

Ze Slovenska přijedou dva svěřenci trenéra Jaroslava Brečky, vítěze Velké pardubické před 30 lety. Kaiserwalzer a Star jsou ale v Pardubicích jako na domácí dráze.

V Ceně Labe se objevuje jméno Night Moon trenéra Pavla Tůmy. Šestiletý ryzák stáje Dr. Charvát byl až do nepovedené závěrečné kvalifikace na letošní Velkou pardubickou neporažen.

Na přihláškách do Ceny Vltavy zase figuruje dvojice koní, kteří mají podmínky pro start 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou splněné, ale jejich trenéři zvolili jiný dostih. Jedná se o Aenease trenéra Josefa Váni staršího a loňského účastníka Velké pardubické, slovenského Paris Eiffela trenéra Jána Cagáně. V krátkém crrosu – Poplerově memoriálu zase zaujme jméno vracejícího se Lodgian Whistle.

Zdroj: tisková informace Dostihového spolku

Foto: poskytl Dostihový spolek a.s.Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE