Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Decathlon nabízí: Produkty Fouganza vám pomohou s péčí o koňská kopyta

 17.02.2021 13:33 | AUTOR

ikonka

/PR článek/ Zdravá kopyta jsou základem pro pohodu koně. Umožňují mu prožít aktivní život, a tak je důležitá příkladná péče o ně. S tím vám pomůžou produkty Fouganza, které seženete v Decathlonu a představíme si je v článku níže.

reklama 12A

 

Správná péče o kopyta je v zájmu každého jezdce a majitele koně. Zdravá kopyta umožní koni prožít aktivní život. Základem péče je samozřejmě každodenní vybírání našlapaných nečistot kopytním háčkem při čištění, a také pravidelná korektura profesionálním kovářem. 

S údržbou kopyt vám ovšem dále pomohou také různé přípravky. Produkty, které nabízí značka Fouganza, a které pořídíte v prodejnách Decathlon, si představíme v dnešním článku. 

Nejčastějším přípravkem, který jezdci pořizují do kufříku s čištěním, je dozajista základní mazání na kopyta. Fouganza nabízí čirou variantu oživující přirozenou barvu světlých kopyt, ale také černou verzi určenou pro zvýraznění tmavých kopyt. 

Zelená hydratační mast obsahuje směs přírodních olejů, včetně vavřínového, lanolinu a včelího vosku. Skvěle se tak hodí do letního období, kdy suchá kopyta potřebují intenzivní hydrataci. Naopak zpevňující mast s příměsí dehtu pomáhá udržet kopyto dostatečné pevné i v podzimních/zimních bahnech. 

Právě bahno způsobuje kopytům nemalé potíže. Zatímco pobyt na vlhké pastvině rohovině prospívá, protože si kopyto může přirozeně nasát vodu, dlouhé stání v hlubokém bahně může zapříčinit vznik hniloby. Pokud váš kůň trpí hnilobou pravidelně či v menším rozsahu, je vhodné kopyta ošetřovat dehtem, a to i preventivně. Fouganza nabízí dehet v klasické mazací formě, ale také ve spreji. Borovicový dehet ve spreji se snadněji nanáší, aplikace pomocí spreje navíc snižuje riziko obarvení oblečení - dehet zanechává skvrny, které nelze vyprat. 

Pro intenzivní léčbu rozsáhlé hniloby doporučujeme roztok modré skalice. Díky měkké lahvi s nálevkou jej snadno aplikujete přímo na postižená místa. Léčení hniloby vždy raději konzultujte se svým kovářem, případně veterinářem, abyste předešli zanedbání vážnějších problémů. 

V neposlední řadě musíme zmínit také pečující krém Skin´protect. Ten vytváří na spěnkách ochranný povlak proti chladu a vlhkosti. Hodí se proto také k léčbě podlomů nebo ošetření suchých spěnek.

Tyto i další přípravky nejen pro péči o kopyta najdete na webu Decathlon.cz K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE