reklama 11B

Darů pro koně na Ukrajině ubývá. Pomoc ze světa je však stále potřeba

 10.08.2022 09:00 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Charitativní nadace Ukrajinské jezdecké federace (UEF-CF) nadále apeluje na jezdecký svět, aby pomohl ukrajinským koním. Počet stájí, které potřebují podporu, zůstává vysoký, ale ochota pomáhat bohužel klesá.

reklama 12C

 
Zástupci Ukrainian Equestrian Federation Charity Foundation informovali, že přemísťování koní do bezpečných oblastí v rámci Ukrajiny bylo ve vybraných případech přehodnoceno. Některé trasy byly uzavřeny, například mezi Kyjevem a Lvovem. 
 
„Oblast kolem Kyjeva není v současnosti považována za tak nebezpečnou jako na jaře 2022. V současnosti se zaměřujeme na přemisťovací operace v blízkosti frontové linie nebo z nebezpečných oblastí případ od případu. Ty byly úspěšně financovány pomocí konkrétních fundraisingových kampaní,“ zmínili v srpnové tiskové zprávě.
 

Psali jsme: Nadace nově vyrábí krmiva pro koně na Ukrajině, kteří potřebují pomoc

 
Trendem je, že se stále více majitelů a stájí stěhuje z válečných zón na východě a jihu země. „Válka je již příliš dlouhá a všechny rezervy jsou vyčerpány. Stále více majitelů koní a stájí potřebuje humanitární pomoc a podporu,“ pokračují představitelé zmíněné nadace.
 
UEF-CF zintenzivnila své úsilí v sektoru veterinární péče na Ukrajině. Díky United States Equestrian Federation (USEF) a Fondu solidarity FEI získala tato organizace velké množství naléhavě potřebných veterinárních léčiv v hodnotě více než 100.000 eur. UEF-CF koordinovala přepravu zboží na Ukrajinu, stejně jako distribuci léků veterinářům na Ukrajině. 
 
„V červenci UEF-CF pomohla s krmením 26 stájím se 440 koňmi, což je pětkrát až šestkrát méně než v předchozích měsících a kvůli nedostatku finančních rezerv organizace a poklesu darů. Počet stájí žádajících o pomoc ve formě krmiva přitom zůstává na stabilně vysoké úrovni,“ upozorňují dobrovolníci z Charitativní nadace Ukrajinské jezdecké federace. 
 

Čtěte také: První ukrajinský tým ve voltiži. Na závody se připravoval na Slovensku

 
Situace se navíc bude v nadcházejících měsících pravděpodobně zhoršovat. „Očekává se nárůst cen sena v podzimním a zimním období, což povede ke zhoršení situace.“ UEF-CF zjišťuje, jaká je situace se senem v konkrétních ukrajinských jezdeckých stájích a podle toho se bude snažit plánovat humanitární pomoc. 
 
Mykhaylo Parkhomchuk, zakladatel a generální ředitel UEF-CF, se situace na podzim a v zimě obává: „Náš závazek pro blaho našich koní je silný za všech okolností a bez kompromisů. Letos budou podzim a zima velmi obtížné. Počítáme s velmi nízkou dostupností sena a krmiva, což přináší riziko hladovění koní. Dostává se nám velké podpory z celého světa a soudržnost lidí je neuvěřitelná, ale nadále apelujeme na jezdecký svět, aby se spojil a pomohl nám dary a věcnou podporou zajistit péči o koně na Ukrajině.“
 
Zdroj: tisková informace Ukrainian Equestrian Federation Charity Foundation
Foto: poskytla Ukrainian Equestrian Federation Charity Foundation


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE