Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Zduchovice - skoky 28. 6. - 3. 7.|Písek - skoky 2. - 3. 7.|Přeštěnice - všestrannost MČR děti a junioři 3. - 5. 7.|Olomouc - skoky ČSP 7. - 10. 7.|Hradištko - drezura 9. - 10. 7.|Kladruby nad Labem - spřežení 9. 7.|Martinice - Pony Days 12. - 13. 7.|Zduchovice - skoky ČSP 13. - 17. 7.|Pardubice - všestrannost Zlatá podkova 15. - 17. 7.|Olomouc - skoky 15. - 17. 7.|Písek - skoky 16. 7.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11A

reklama

Česká výprava pro Tokio čítá zatím 100 sportovců. Jezdců je šest

 29.06.2021 13:40 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Přesně stovka českých sportovců zatím splnila nominační kritéria na olympijské hry nebo čeká na postup na základě žebříčku. Šest jich je v kolonce pro jezdectví, což tento sport řadí mezi ty více obsazené na seznamu Českého olympijského výboru.

reklama 12A
 
Nominaci zástupců z 21 sportů pro olympijské hry v Tokiu schválilo Plénum Českého olympijského výboru. Následně může změny a doplnění posvětit předseda ČOV. Mezi více jak dvaceti sporty nechybí od roku 2008 jezdectví, a to hned s šesti jezdci startujícími ve dvou disciplínách.  
 
V parkurech nás budou reprezentovat Anna Kellnerová, Aleš Opatrný, Kamil Papoušek a Ondřej Zvára, ve všestrannosti pak Miloslav Příhoda a Miroslav Trunda. „Máme velký tým z jezdectví, jelikož koně potřebují velkou péči. Je to pro nás novinka, zajímavá zkušenost, ale z hlediska organizace docela výzva,“ řekl Martin Doktor.
 
Přihláška týmu se odevzdává 5. července, olympijské hry začnou slavnostním zahájením v Tokiu 23. července. „Doufáme, že se počet sportovců ještě zvýší. U atletiky čekáme na potvrzení velké části týmu na základě žebříčků. U badmintonu, gymnastiky i plavání ještě proběhnou realokace míst. A samozřejmě budeme netrpělivě čekat na výsledek kvalifikačního turnaje basketbalistů, který začíná v Kanadě. Kéž bychom měli nakonec hodně práce s potvrzením přihlášky těsně před uzávěrkou, protože to by znamenalo, že se basketbalisté 4. července probojují na hry,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.
 
 

Jak jsou na tom ostatní sporty?

V atletice má 11 sportovců splněnou kvalifikaci na jméno, dalších 16 sportovců je zatím nominováno na základě očekávaného postupu ze žebříčku IAAF. Plavecké sporty mají devět zástupců, střelba osm, veslování a cyklistika sedm, jezdectví šest včetně jednoho náhradníka, tenis pět. Rychlostní kanoistika, vodní slalom a plážový volejbal vysílají po čtyřech sportovcích. Tři hráči do dvouhry se kvalifikovali ve stolním tenise. Po dvou sportovcích bude reprezentovat v golfu, judu, moderním pětiboji, šermu a triatlonu. Zastoupení mají také sportovní gymnastika, jachting, lukostřelba, sportovní lezení, vzpírání a zápas. „V týmu jsou olympijští medailisté z posledních her včetně judistického šampiona Lukáše Krpálka. Medailové naděje máme v řadě sportů, a to včetně sportovního lezení, které je v programu her poprvé,“ dodal Doktor.
 
Tým, který bude závodit na různých místech Japonska, zajistí 126 členů doprovodu – trenérů, mechaniků, lékařů, fyzioterapeutů a dalších členů servisního týmu. „Cyklisté budou v Izu, část atletů poletí přímo do Sappora,“ vysvětluje Doktor. „Pro většinu lidí z přípravného týmu jsme využili akreditace, které umožňují pouze vstup do olympijské vesnice. Aby sportovci měli co nejlepší zajištění, využíváme naplno střídání akreditací pro trenéry a medicínský tým. Věřím, že sportovcům dokážeme společně zajistit nejlepší možnou péči.“
 

Psali jsme: Nominace jezdců a koní na olympiádu. ČJF náhradníka oznámí v červenci

 

Tým, jenž zajišťuje přípravy, odletí do Tokia 7. a 8. července. Už předtím se ale na přípravný kemp do Tokia vydají vodní slalomáři. O pár dní později naopak cestují za aklimatizací a závěrečnou přípravou do prefektury Kóči rychlostní kanoisté, zázemí tu pak najdou plavci, atleti a veslařky.
 
„Chtěl bych všem sportovcům a trenérům poděkovat za trpělivost a víru, že při odložení olympijských her vytrvali v tréninkovém úsilí a bojovali o nominaci. Samotná účast na letošních olympijských hrách je velkým vítězstvím – pro sportovce, členy realizačních týmů i celý sport,“ řekl Jiří Kejval, předseda ČOV.
 

V Chuchle Areně Praha budou nejen jezdci jako doma

Před olympijskými hrami v Riu 2016 čeští sportovci přebírali oblečení ve fanzóně v nákupním centru v Quadriu v Praze, v letošním roce si sportovní kolekci převezmou v Chuchle Areně Praha. Co tato dvě zdánlivě nesourodá místa spojuje? Spolupráce Českého olympijského výboru s CPI Property Group. Po pěti letech nabral vzájemný vztah na obrátkách a společnost se v roce třicátého výročí založení stala oficiálním partnerem ČOV. Smlouva byla na pondělní tiskové konferenci na střeše Quadria podepsána do roku 2024. Skupina CPI Property Group je předním vlastníkem nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. „Tohoto spojení si velmi vážíme a zvlášť v dnešní době je takové partnerství velmi ceněné,“ řekl při podpisu dohody předseda ČOV Jiří Kejval. 
 
Společnost CPI Property Group se intenzivně věnuje udržitelnosti a společenské odpovědnosti, proto jsou tyto hodnoty a témata ve spolupráci s Českým olympijským výborem firmě velmi blízké. „Jsme velmi hrdí, že můžeme podpořit nejen českou výpravu, ale také olympijskou filozofii a sport v Česku obecně,“ řekl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. Společnost se spojila se sportovním subjektem vůbec poprvé ve své historii.
 

Nepřehlédněte: Olympijský bedekr aneb vše, co musíte vědět o novém parkurovém formátu

 
„Spolupráci jsme si navíc v menší míře vyzkoušeli již při konání olympijských her v Riu, kdy se dodavatelem a místem konání některých aktivit stalo Quadrio, jedna z nejvýznamnějších budov v našem portfoliu a zároveň sídlo naší společnosti. Na další spolupráci se velmi těšíme. Pro skupinu CPI Property Group je navázání partnerství s Českým olympijským výborem velmi významný krok. Podobné spolupráce si pečlivě vybíráme a věříme, že právě tato má obrovský smysl a přínos pro obě strany,“ pochvaloval si Zdeněk Havelka.
 
V Chuchle Areně Praha, kde si někteří čeští parkuroví jezdci a koně v roce 2020 doplnili kvalifikační limity do Tokia, Český olympijský výbor minulý týden představil nástupovou kolekci, reprezentanti si tam budou vyzvedávat od 30. června i sportovní oblečení. Novým dodavatelem Českého olympijského týmu se stanou také obchodní centra Olympia v Plzni, Mladé Boleslavi a Teplicích, která jsou rovněž součástí portfolia CPI Property Group.
 
 
Zdroj: tisková informace ČOV
Foto: Josef Malinovský


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace