reklama 11B


Bartoš: Štěstí, že jsem neposlechl Italy. Váňa mi dává novou motivaci

 27.03.2019 17:30 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Mnohonásobný překážkový šampion Josef Bartoš se po těžkém zranění opět vrací do sedla. V exkluzivním rozhovoru pro Jezdci.cz a EquiTV také prozrazuje jména tří koní, které by si dostihoví příznivci letos rozhodně měli zapamatovat.

reklama 12C

VIDEO S CELÝM ROZHOVOREM NAJDETE TADY

Zpočátku si Josef Bartoš myslel, že se zase nic tak hrozného nestalo - alespoň na poměry překážkových žokejů. Při únorovém pádu v italské Pise si potrhal plíci a zlomil čtyři žebra.

"Bojoval jsem o vítězství a na poslední překážce jsme spadli. Bohužel jsem se dostal přímo pod nohy koni, který běžel za mnou. Šlápl mi na hrudník," vrací se k situaci, která ho po slibném úvodu italské překážkové zimy vyřadila z provozu.

Hlavní problém však přišel až v místní nemocnici. Italští lékaři Bartošovi neudělali drenáž plíce, kde mu po celý týden zůstala krev.

"Kdybych poslechl doktory v Pise a nechal to být, dnes už bych půlku plíce neměl. Naštěstí jsem se po návratu z Itálie zastavil ve fakultní nemocnici v Plzni, kde mi tu krev okamžitě odsáli drenáží a pan doktor mi zařídil operaci na chirurgii," vysvětluje Bartoš.

Čtyřnásobnému italskému a trojnásobnému českému šampionovi se zatím obtížnějí dýchá, ale věří, že ho následky zranění do budoucna nebudou limitovat.

Už v sobotu se vrací do sedla v Miláně. "Zatím jen na jednoho koně, ale další týden už chci naplno naskočit do sezony," ujišťuje Josef Bartoš.

Pokolikáté v kariéře mu už plzeňští lékaři pomohli? Koho pojede v letošní Velké pardubické a které tři svěřence Josefa Váni mladšího by vybral jako koně pro zapamatování v sezoně 2019? Video s kompletním rozhovorem najdete na tomto odkazu.
reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 22. 2. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 22. 2. od 9.00 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 1. část

• 22. 2. od 12.45 hod.: II. předvýběr hřebců pro PK ČT v Písku - 2. část

• 23. 2. od 9.45 hod.: předvýběr plemenných hřebců v Písku – ASCHK

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace