ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11B

reklama

Ashat dohlášen do Českého derby, ze hry vypadli Quessigny i Red Coral

 19.05.2022 13:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Čtvrtý z Velké jarní ceny Ashat byl ve čtvrtek dodatečně přihlášen do Českého derby. Do vrcholu rovinové sezony nadále směřuje třiadvacet koní z domácích stájí. Zastoupeni už nejsou stáje Dr. Charvát, Meridian ani trenér Václav Luka mladší.

reklama 12C

Třiadvacet koní zbývá po květnovém škrtání na listině přihlášených do 102. Českého derby. Po čtvrtém místě ve Velké jarní ceně byl ve čtvrtek dohlášen Ashat ze stáje Lokotrans. Trenér Luboš Urbánek tak v tuto chvíli disponuje pěticí kandidátů, byť v případě Hello Hola Hay je nadále zvažována účast ve švýcarském derby.

Mezi čtrnácti tříletými, kteří byli ve čtvrtek z derby škrtnuti, je i několik skloňovaných jmen. O derby již neusiluje zimní import stáje Meridian a druhý z Veľkej jarnej ceny Quessigny ani zimní favorit Red Coral. Po zklamání v Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera byl škrtnut i Frehel, což znamená, že stáj Dr. Charvát a trenér Pavel Tůma nebudou obhajovat loňské vítězství.

Po škrtech Smichoffa a Karamazova zůstává bez zastoupení v derby trenér Václav Luka mladší, za jinými cíli směřuje i pátý z Velké jarní ceny Alzir. Ve hře už není ani rakouský Wolfmaster, čímž se letošní ročník modré stuhy mění na čistě domácí záležitost.

 

Čtěte také: Zrozen k běhu. Klasický vítěz Zamico poutal pozornost už jako hříbě

 

Tři svěřence ponechali na přihláškách trenéři Radek Holčák a Ludvík Haris, dvěma koňmi jsou stále zastoupeni Allan Petrlík, Dalibor Török a Miroslav Nieslanik.

Do derby nadále směřují vítězové jarních klasických dostihů Queen Of Beaufay, Zamico, Darling In Pink i Shabana. Z koní, kterým se minulý víkend nedařilo, ponechal Arslangirej Šavujev na přihláškách Caucasiana, svou matku Partyday může nadále následovat Like Magic.

Český chov má i po škrtu Red Corala solidní zastoupení. Vedle vítěze Velké jarní ceny Zamica disponuje ještě třetím z Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera Gasparinim. Třetím domácím odchovancem na přihláškách je Lucky Amico, Zamicův paternitní polobratr ovšem naposledy finišoval třetí ve slušovické páté kategorii a jeho aktuální handicap činí 49 kg.

Foto: Pavla Pechmanová (Ashat)Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace