reklama 11C

Zduchovické finále KMK 2016 pohledem EquiTV

 09.09.2016 12:10 | AUTOR

Zduchovice zažily během srpna a začátku září sérii pěti velkých jezdeckých mítinků. Ten poslední se konal ve dnech 1. až 4. září, kdy se v tomto jezdeckém areálu nedaleko Kamýku n. V. konalo finále Kritéria mladých koní. Sledujte videoreportáž!

reklama 12A

VIDEOREPORTÁŽ MŮŽETE VIDĚT POD TÍMTO ODKAZEM

Série chovatelských soutěží Kritéria mladých koní určených pro čtyřšestileté koně je vypisována ve třech olympijských disciplínách. Zduchovice hostily finále dvou z nich: v parkurovém skákání a v drezuře. Finálové soutěže byly dvoukolové v obou disciplínách. Nejmladší kategorie v drezuře předvedla dvakrát úlohu označovanou jako , tedy úvodní sestavu připravenou speciálně pro čtyřleté koně.

V obou kolech byl sborem rozhodčích nejvýše hodnocen David Du Plessis-Belliére, kterého sedlala Lucia Naštická. Tento hannoverský valach se tak stal šampiónem drezurního KMK 2016 v kategorii koní narozených v roce 2012. O rok starší koně čekaly opět dvě úlohy sestavené přímo pro pětileté koně. V nich podal nejlepší výkon znovu dvakrát tentýž kůň, a to oldenburská klisna Wild Cat. Tu prezentovala Martina Opočenská. Vysoké hodnocení přes 81 %, a to z obou úloh, si odnesl ryzák Silky Moves ve finále šestiletých drezurních koní. Oldenburský valach po hřebci Stamberg si tak v sedle s Hanou Vášáryovou dojel pro titul šampiona KMK v nejstarší kategorii.

V případě kritérií v parkurovém skákání jsou koně rozděleni nejen podle věku, ale také na dvě skupiny podle pohlaví. V jedné soutěží klisny, v druhé valaši a hřebci
Mezi čtyřletými klisnami měla po prvním kole k vítězství nakročeno Cardela s Lucií Strnadlovou, která dostala suverénně nejvyšší hodnocení. Jenže v druhém parkuru dvakrát chybovala, což její známku snížilo, a dojela tak nakonec třetí. Druhou příčku brala Zarja, klisna plemene český teplokrevník, kterou prezentovala Kateřina Veselovská. Lucie Strnadlová si nakonec spravila chuť s hnědkou Carpalou-Peli, kterou k před chvílí zmíněné Cardele pojí stejný otec Carpalo. V tomto případě si dvojice dojela v kategorii čtyřletých klisen pro vítězství.

V kategorii valachů a hřebců narozených v roce 2012 začal nejlépe Esmann s Jiřím Mayerem. Jenže také jim nevyšlo podle představ druhé kolo, a holštýnský hřebec nakonec klesl z průběžného vedenína čtvrté místo. Šampionem mezi čtyřletými valachy a hřebci se stal holandský hřebec Habesi po otci Zambesi, kterého k titulu ve finále dovedla Kateřina Mestenhauserová.

Zaváhání v první jízdě jistě litoval Václav Horký, který ve finále pětiletých klisen startoval s Wali II. Chyba na parkuru totiž znamenala snížení známky, a tak přesto, že v rozhodujícím druhém kole zajela dvojice nejlépe ze všech, stačilo to jen na konečné druhé místo. Pro titul šampionky mezi klisnami ročníku 2011 si dojela hannoverská klisna Assenc La Kosta, jejímž otcem je Al Cambero působící ve stáji Mustang. K vítězství dovedla jezdkyně Irena Kostová.

Mezi hřebci a valachy, kteří letos dosáhli věku pěti let, se blýskl v druhém kole oldenburský bělouš Crosby DK, jehož sedlal Jiří Tměj. Crosby dostal známku 27,580. V průměru se známkou z prvního kola to však znamenalo druhé místo. Vyrovnané výkony s hodnocením přesahující známku 26 bodů podal písecký hřebec Go-On TS, a dojel si tak v sedle s Jakubem Štěrbou pro první místo ve své kategorii.

Suverénní vítězku měla soutěž šestiletých klisen. Pro titul si dojela ryzka Salou Z z chovu Zangersheide, kterou předvedl komisařům Martin Hruška. V druhém kole dostala vůbec nejvyšší známku napříč všemi kategoriemi s hodnotou 27,740 bodu.

Stejně tak šestiletý hřebec Warness s Jakubem Štěrbou zajel podle komisařů obě kola nejlépe ve své kategorii a zajistil si tak titul šampiona KMK pro rok 2016. 
Pokud se chcete podívat na nezkrácený záznam finále Kritéria mladých koní, navštivte stránky naší internetové televize s adresou www.equitv.cz.reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE