Scott Brash obhájil vítězství v GP Spruce Meadows

Britský jezdec Scott Brash vyhrál podruhé v řadě Grand Prix při pětihvězdových parkurových závodech v kanadském Spruce Meadows. Jedná se o jedno z kol takzvaného Rolex Grand Slamu, který však letos nezískal nikdo. Více v článku…
13.09.2016 08:01  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Scott Brash je jediným vítězem Grand Slamu, povedlo se mu to v roce 2015. Letos vyhrál jednu z Velkých cen, a to v Kanadě. Foto: archiv Jezdci.cz

Rolex Grand Slam je série třech parkurových mítinků úrovně 5*. Začíná se v Ženevě v prosinci, pokračuje se jezdeckým festivalem v Cáchách v červencovém termínu a poslední zastavení je v září v Spruce Meadows. Pokud se některému z jezdců podaří vyhrát všechny tři soutěže Grand Prix v rámci těchto závodů v jedné sezóně, získává Grand Slam a s ním mimořádnou prémii 1 milion EUR.

V Ženevě koncem roku 2015 vyhrál Velkou cenu Steve Guerdat, v Cáchách se radoval Phillip Weishaupt. Bylo tedy jasné, že Grand Slam tentokrát nikdo nezíská

Poslední závod se jel v Spruce Meadows. Velká cena s překážkami do 160 cm, která je jednou z nejtěžších soutěží sezony připadla na neděli 11. září. Do prvního kola nastoupilo 40 dvojic, do druhého pak postupovalo 12.

Dva jezdci dokázali překonat oba parkury bez chyby, jedním byl Brit Scott Brash s Ursulou a druhým byl Američan Mclain Ward s HH Azurem. O vítězství se museli rozeskakovat, Ward chyboval, zatímco Brash dojel opět čistě a stal se, stejně jako v roce 2015, vítězem Grand Prix Spruce Meadows. Loni vyhrál celý Grand Slam. Letos odešel „pouze“ s jednou výhrou a řádnou dotací 1 milion dolarů