reklama 11C

Proč je důležité čištění koní?

/PR článek/ O každého koně je třeba pečovat. Základem je čištění, které udržuje srst v kondici. Navíc se při péči o koně utužuje kontakt s ním. Equivet přináší tipy na produkty, které si pro péči o koně můžete pořídit...
10.04.2017 15:31  |  Rubrika: Ostatní  |   FANCLUB
reklama 12C

Koně je třeba pravidelně čistit, má to vliv nejen na jejich vzhled, ale i na zdraví a kondici srsti. Během odstraňování špíny a potu z koňské srsti také utužujeme přátelství s naším koňským miláčkem. Správným čištěním také provádíme příjemnou masáž svalů, která uvolňuje a podporuje prokrvení celého těla koně. Hřívu a ocas je třeba důkladně pročesat. Koně je nejvhodnější čistit každý den, a to hlavně po práci. Můžeme také snadněji najít případné poranění nebo zjistit onemocnění kůže.

 

 

Pokud koně něco svědí, válí se po zemi. Na jaře a na podzim koně línají, tento proces trvá minimálně měsíc. Obzvláště v teplejších jarních dnech se hodně potí a je jim horko. Představte si, že v létě kopete něco na zahradě v zimní bundě. Asi tak nějak podobně se v tomto období koně cítí. Je proto vhodné koni pomoci a ostříhat jej. Drbáním o stromy se sám snaží zbavovat línající srsti. Dnes existuje celá řada stříhacích strojků na koně. V Equivet doporučují z vlastní zkušenosti Stříhací strojek UNIFarm 4 za 5828 Kč.
 
Také dobrým pomocníkem je speciální hřeben pro vyčesávání odumřelé srsti a línání. Z nabídky Equivet doporučujeme Furminátor s gelovou rukojetí za 390 Kč
 
Máte vše potřebné, abyste jste mohli správně vyčistit vašeho koňského miláčka?
 
Stačí Vám pouze hřbílko, rejžák, hrubý kartáč, žíněný kartáč a háček na kopyta.
 

TIP EQUIVET:

 
 
 
Čištění by mělo být prováděno venku, aby vyhřebelcovaný prach na koně znovu nesedal. Doporučuje se začínat od kopyta. Kopytním háčkem odstraníme nejhrubší špínu (kamínky, bláto…) a pak vyškrábneme střelkové rýhy, které v něm nemají co dělat, důležité je postupovat směrem od sebe. Někdy je třeba odstranit špínu a zaschlé bahno i z vnější strany kopyta, k tomu je praktické mít háček na kopyta s kartáčkem, kterým dočistíme zbytek nečistot.
 

TIP EQUIVET:

 
Poté se pustíme do samotného čištění koně. Hrubým rýžákem vyčistíte tvrdší špínu. Opatrně okartáčujte i citlivá místa za ušima a na nohou. Poté použijte měkký kartáč a hřbílko (nejvhodnější je gumové). Přejíždějte jím po krku, bocích, hřbetě a stehnech koně. Masírujte kůži krouživými pohyby. Někteří koně jsou lechtivý a nemají rádi hřebelcování. Vhodné je v těchto případech použití hřbílka z gumy nebo plastu, která jsou mnohem měkčí. Opatrní buďte obzvlášť na břiše koně, některým koním se to nelíbí a pak nám to dávají zřetelně najevo.:)
 

TIP EQUIVET:

 
K čištění je také vhodné použít proud vody a zároveň čistit koně dlouhými tahy kartáčem a hřbílkem. Tak postupně vykartáčujte koně po celém těle. Srst musí být úplně hladká a lesklá a suchá.
 
Hřívu kartáčujte plastovým hřebenem. Ocas je nejlépe pročesat žíni po žíni. Pokud jsou v žíních uzlíky, opatrně je rozpleťte.
 

Z nabídky Equivet vybíráme:

 
 
Dobrý stav kůže a srsti můžeme podpořit lněným olejem, například Lněný olej EQUI POWER – cena od 220 Kč
 

Web Equivet navštivte ZDE




reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE